LG Optimus LTE 2 – Korejec se 2 GB RAM a kovovým tělem

0

Jihokorejská společnost LG tak trochu ve stínu představení dlouho očekávaného Samsungu Galaxy S III, oznámila i svou novou vlajkovou loď. A v mnoha ohledech je velmi podobná právě „estrojce“.

Čtvrtek 3. května se tak zřejmě výrazně zapíše do dějin mobilních telefonů. Byly představeny dva opravdu velmi nabušené smartphony. O Samsungu Galaxy SIII jste si již mohli přečíst v rozsáhlém preview, nyní se pojďme zaměřit na kousek od LG.

Největší výrazností modelu je především disponibilita 2 GB RAM. Nabízí se otázka, zda je takové množství operační paměti u smartphonu potřeba, odpověď však bude u každého jiná. Už se alespoň uživatelé nebudou muset uskromňovat v počtu spuštěných aplikací.

LG Optimus LTE2Bohužel, společnost ještě neuveřejnila úplně všechny detaily. Neznáme například typ procesoru, či úhlopříčku displeje. Jisté je však použití TrueHD IPS displej s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Neopakuje se tak zklamání ze zkreslení barev, jako u PenTile matice u S3. Těšit se můžeme na plnohodnotnou RGB matici.

Trochu odlišný je mezi supermodely i použitý materiál. Zatímco Galaxy SIII je tvořen pouze plastem, u Optimusu LTE 2 však nalezneme tvrzené sklo a kov, tedy materiály hodné vlajkové lodi. Z další výbavy se můžeme těšit na podporu LTE, 2 150 mAh baterii či Android Ice Cream Sandwich.

LG Optimus LTE2

A na závěr tu máme ještě dvě podobnosti. Tou první je možnost pořízení fotografie hlasem, hlavním překvapením je ale možnost indukčního nabíjení přes podložku i u modelu od LG. Jak uváděl kolega Stanislav Janů, ještě před měsícem jsme tuto technologii považovali za aprílový vtípek, nyní jí už disponují dva modely od různých výrobců.

LG Optimus LTE 2 se na korejský trh má dostat v polovině května za zatím neznámou cenu. Snad se brzy prolomí mlčenlivost a zjistíme veškeré podrobnosti o výbavě i prodeji například v České republice.

Zdroj: GSMArena

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář