LG posouvá hranice, nová OLED TV je tenká jen 2,57 mm. Na stěně ji drží magnety

2

LG v Las Vegas ukázalo televizory tak tenké, že je ani nejde jednoduše vyfotit. Nová série OLED TV W7 má podle výrobce v profilu jen 2,57 mm. Dva modely o úhlopříčkách 65 a 77 palců na stěně drží magnety. Z „plátna“ vede tenký kabel do soundbaru, který obsahuje klíčovou elektroniku, konektory a napájení.

LG OLED W7 (CES 2017)

Televizory mají rozlišení 3840 × 2160 px. Díky OLED nabídnou perfektní kontrast i syté barvy, LG mluví i o vysokém jasu. Ten bude potřeba. TV totiž pochopitelně podporují HDR, kde se s ním počítá. Nechybí základní HDR10, Dolby Vision ani HLG. V budoucnu se naučí i Advanced HDR od Technicoloru.

V soundbaru najdeme 4.2 reproduktory o výkonu 60 wattů. Podporuje i DTS-HD nebo Dolby Atmos. Integrovaná je Wi-Fi 802.11ac, ale nechybí ani ethernetový konektor. HDMI jsou hned čtyři, USB jsou ve třech kusech. Trochu úsměvně působí analogový kompozitní a komponentní vstup. Systémem je webOS 3.5.

 

A ceny? Astronomické. Model s úhlopříčkou 65″ už evidují americké stránky LG, novinka se bude prodávat za 8000 dolarů (200 000 Kč bez DPH).

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Docela by mě zajímalo, jak to budou prodávat, pokud se to nedá srolovat jako noviny 😀 Manipulovat bych s tím asi nechtěl, měl bych o to strach. Nehledě na to, že většina lidí doma takto velkou rovnou plochu nemá, pokud nemá byt ze sádrokartonu. Pak si na to musí udělat panel, na který televizi dají a tím to tak trochu ztrácí smysl, ne?

  2. Přemýšlím marně, k čemu to je vlastně dobré ? Copak jde v tomto případě o problém s místem ? A periferie budou jako kde ? Z boku ? Osobně si myslím, že se jedná jen o to, jak zaujmout a zvýšit prestiž firmy.