LG představilo prémiové řady televizorů pro rok 2018

0

LG odhalilo několik novinek ohledně nových televizorů již na CESu, až nyní na samostatné akci v domovském Soulu ale ukázalo více. V roce 2018 bude LG prodávat deset nových OLED modelů.

LG je hlavním hráčem na poli OLED televizorů již jen proto, že je jediným výrobcem těchto displejů. Ostatní (hlavně Sony, Philips, Panasonic) u něj pro své televizory obrazovky nakupují a přidávají k nim vlastní elektroniku. LG má také v nabídce nejvíce modelů. Pro srovnání třeba Sony má jen dvě (i když špičkové) OLED televize.

lg-oled-w8
LG OLED W8

Vlajkovou a spíše designovou lodí bude i nadále řada W (W8), což už ani skoro není televize, ale spíše displej nalepený na zdi (Picture-on-Wall). LG se drží písmenného označení sérií a po W následuje G8, E8, C8 a B8.

oled_e8_ai_2010x1334
LG OLED E8

Modelu G8 zase LG přezdívá One Glass Screen a modelu E8 a C8 pak Cinema Screen. U všech se drží rozměru mezi 55 a 77″ a o kvalitu obrazu se stará nový procesor LG α9 (alpha 9). Ten má být až o polovinu rychlejší a zvládne obraz se 120 snímky za sekundu.

K tématu: webOS je open source. Může zamířit na Smart TV dalších výrobců

Po OLED televizorech následují Super UHD televizory ve velikostech 49 až 75″ (modely začínající na SKxx), ty mají procesor LG α7 (stejně jako nejnižší OLEDový model B8). Super UHD ještě nejsou obyčejné LCD, ale disponují technologií NanoCell, která využívá kvantové tečky a je více srovnatelná třeba s QLED od Samsungu.

nanocell
Přínos technologie Nano Cell

Podpora HDR: čtvrtý standard

LG  podporuje HDR ve standardech HLG, HDR10, Dolby Vision a nově i Advanced HDR (Technicolor). Umělá inteligence znamená možnost ovládat televizor hlasem, což ale není zase taková novinka.

Už u loňských televizorů LG jste mohli mluvit na dálkový ovladač a vyhledávat třeba na Youtube. Nyní by se měl televizor učit a lépe reagovat na vaše příkazy, případně i komunikovat s dalšími elektrospotřebiči v domácnosti. Ale čeština mezi podporovanými jazyky zatím není.

LG představilo prémiové řady televizorů pro rok 2018
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlasů