LG reaguje na úspěšný Galaxy Note. Chytrý zápisník G3 Stylus bude levnější, ale slabší

0

Ke třetí generaci „géček“ míří další rodinný příslušník. Korejský výrobce oficiálně představil telefon G3 Stylus, jenž na první pohled připomíná řadu Galaxy Note od Samsungu. Může za to velký displej a stylus. LG ale míří mnohem níže. Zatímco Samsung uvádí prémiová zařízení s tím nejlepším hardwarem, LG začne prodávat mnohem lidovější model.

LG G3 Stylus
LG G3 Stylus

G3 Stylus má 5,5″ displej typu IPS, avšak se slabým rozlišením 960 × 540. Proč výrobce nepoužil alespoň HD, když už jsou ty panely dnes tak levné, netušíme. Slabší výbava se projevila i jinde. Uvnitř najdeme čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz (zřejmě Cortex-A7), 1 GB RAM a 8 GB flashového úložiště, které lze doplnit pomocí karty microSD.

Softwarovým základem je Android 4.4.2 doplněný o upravené uživatelské rozhraní. Stylus bude možné používat k ručnímu psaní poznámek, kreslení a polohování dvou systémových oken podobně jako u Galany Notů.

O telefonu dále víme, že má zadní 13Mpx foťák a přední 1,3Mpx. Akumulátor s nadstandardní kapacitou 3000 mAh bude možné vyměnit. Velkou škodou je chybějící LTE, G3 Stylus se připojí jen ke 2G a 3G sítím. V pase má 10,2 mm a váží 163 gramů. Prodávat se začne v září, a to primárně v rozvojových zemích, o Evropě ani Americe zatím výrobce nemluví. Bližší detaily a cenu ale budeme znát až po veletrhu IFA.

 

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!