LG unikla roadmapa. Těšit se můžeme na 7 nových smartphonů.

0

LG se začalo na mobilním trhu poměrně dařit. Nebálo se experimentovat a na trh uvedlo vůbec první dvoujádrový smartphone, LG Optimus 2X. Byl tu i telefon s 3D displejem, vůbec největší senzací ale byl překvapivě telefon nižší střední třídy. LG Optimus One si díky nízké ceně a nejnovější verzi Androidu získal srdce spousty fanoušků a LG jen profitovalo. Vývoj jde ale dál a trh si žádá nové telefony. LG si jich prozatím připravilo sedm.

Utajené podklady o telefonech se podařilo získat serveru Pocketnow. Začneme u zřejmě nové vlajkové lodi výrobce s kódovým označením LG K, u které, bohužel, chybí obrázek. Telefon by se měl honosit 4,5″ displejem s HD rozlišením (1280 × 720). Jemností displeje se tedy vyrovná i Retině u iPhonu 4. Další specifikace zatím nejsou známy.

Dalším z odtajněných je LG Prada K2 s 4,3″ LCD displejem Nova. Jak bývá u telefonů s označením Prada zvykem, je vyroben z exkluzivních materiálů a pyšní se velmi malou tloušťkou, tentokrát 8,8 milimetru. Do výbavy telefon dále dostane Android 2.3 Gingerbread, dvojici fotoaparátu (přední 1,3 Mpx, zadní 8 Mpx), interní paměť 16 GB a podporu HSPA+ (až 21 Mb/s).

LG Prada K2    LG Fantasy
LG Prada K2, LG Fantasy

LG Fantasy na trh přijde s OS Windows Phone 7.5 Mango. O specifikacích neunikla žádná zmínka, vzhledem ke striktním podmínkám Microsoftu to ale moc nevadí. Škoda jen, že nevíme, s jakým displejem telefon půjde na trh.

LG Univa    LG Victor
LG Univa, LG Victor

Nyní se dostáváme k telefonům vyšší střední až nižší třídy. Nejzajímavějším z nich bude zřejmě model LG Univa, od které si výrobce slibuje stejný úspěch v prodeji, jako měl nedávno model Optimus One. S 800MHz procesorem, 5Mpx fotoaparátem, Androidem 2.3 Gingerbread a podporou DLNA by to měl mít relativně jednoduché, za předpokladu dobré ceny. LG telefon ale dle mého názoru zabilo nízkým rozlišením. Na 3,5″ displej je v dnešní době HVGA rozlišení prostě málo.

LG Gelato NFC    LG E2
LG Gelato NFC, LG E2

LG Victor má ve výbavě 3,8″ OLED WVGA displej, 1GHz procesor, přední VGA kamerku a hlavní 5Mpx fotoaparát. LG Gelato je pouze LG Optimus Net s NFC modulem. Pro přiblížení – 3,2″ HVGA displej, 800MHz procesor a 3Mpx fotoaparát. A na závěr tu je telefon nižší třídy. O LG E2 se toho zatím také moc neví, zatím se spekuluje pouze o dotykovém QVGA displeji.

  Displej Procesor Fotoaparát Interní paměť OS Specialita
LG Prada K2 4,3″, NOVA LCD dvoujádro přední 1,3 Mpx, hlavní 8 Mpx 16 GB Android 2.3 Gingerbread exkluzivní materiál, HSPA+, tloušťka 8,8 mm
LG Fantasy Windows Phone 7.5 Mango
LG Univa 3,5″, HVGA 800 MHz 5 Mpx Android 2.3 Gingerbread DLNA
LG Victor 3,8″, WVGA, OLED 1 GHz přední 0,3 Mpx, hlavní 5 Mpx Android 2.3 Gingerbread DLNA
LG Gelato 3,2″, HVGA 800 MHz hlavní 3 Mpx Android 2.3 Gingerbread NFC
LG E2 QVGA Android 2.3 Gingerbread
LG K 4,5″, 720p Android 2.3 Gingerbread

A to je z utajených telefonů prozatím vše. Informací moc není, to je ale jen otázka času. Podařilo se některému modelu i z takto málo informací někoho z vás zaujmout?

Zdroj: PocketNow (via SlashGear)

Ohodnoťte tento článek!