LG uvedlo wearables pro děti. Náramek KizON slouží k jejich sledování na dálku

0

Nositelná elektronika, to nejsou jen chytré hodinky nebo brýle. LG uvedlo náramek KizON, který například zcela postrádá displej, neumí fotit ani se připojit k Facebooku. Slouží ke sledování dětí. Náramek dokáže určovat aktuální polohu přes GPS nebo Wi-Fi. Nese jediné tlačítko, kterým dítě může po stisknutí zavolat na předdefinované číslo (lze změnit v aplikaci pro Android).

LG KizON LG KizON

Zařízení obsahuje slot pro SIM kartu a na 400mAh akumulátor vydrží až 36 hodin. Rodičům se přes mobil ozve, že potřebuje nabít. Z hardwarových parametrů Korejci potvrdili ještě 64 MB RAM a 125 MB ROM, což ale není podstatné. Větší problém budou rozměry. KizON měří 34,7 × 55,7 × 13,9 mm a na rukou malých dětí vypadá monstrózně a směšně. 

 

Jinak ale tělo odpovídá cílové skupině. Je vodotěsné, neušpiní se a dostupné bude ve třech barvách: modré, růžové a zelené. LG KizON se začne prodávat už zítra, ale jen v Jižní Koreji. Do Evropy zamíří až „někdy později“. Cenu zatím také neznáme.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To je fajn, zaslouží si úspěch.

    Jen doufejme, že brzi představí i nějaký highend s menším displejem než 6″ u l1520. Přecijen v tomto segmentu Lumia žádná není – současné vlajkové lodě krom 1020 (díky foťáku) už prostě nejsou konkurenční v porovnání s androidími strojky.