LG ve Spojených státech prodává Android za méně než 10 dolarů

0

Android díky své otevřenosti našel místo v zařízeních napříč cenovým spektrem. A kupodivu i smartphony za necelé čtyři tisíce dokáže nabídnout všechny důležité vlastnosti, díky kterým můžou bohatě stačit většině nenáročných uživatelů. Nový model od LG jde ale s cenou ještě níže a cena nepřekročila ani 10 amerických dolarů (v přepočtu necelých tři sta korun).

 

Za tuto cenu dostanete TFT displej s úhlopříčkou 3,8 palců a rozlišením 480 na 320 pixelů. O výkon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz, LG však nikde neuvádí hodnotu operační paměti a právě ta může být největší háčkem. Předpokládá se ale přítomnost nejmenší možné hodnoty v kombinaci s Androidem 4.4 a tedy 512 MB.

Nikdo s vyššími nároky asi po takovém mobilu nesáhne a přebrandovaný model americké firmy TracFone, který se nyní ve Spojených státech prodává pod křídly LG, zaujme pravděpodobně jen čistě základní uživatele. Ale při pohledu na cenu to nemůžeme mobilu příliš vytýkat a svědčí o tom i zámořský zájem, kde jsou všechny kusy v jediném oficiálním distribučním kanále Walmart rozebrány a čeká se na další dodávky.

LG Lucky L15G
LG Lucky L15G

Zdroj: Android Headlines

Ohodnoťte tento článek!