LG vyvíjí vlastní čtyřjádrový procesor pro telefony a tablety

0

Není mnoho výrobců mobilních telefonů, kteří si SoC pro svá nejdražší zařízení vyvíjejí sami. Takové společnosti jsou vlastně jenom tři, Apple (A4, A5…), Samsung (série Exynos) a Huawei. Všichni ostatní spoléhají na čipy od Qualcommu, Texas Instruments, Nvidie či dalších firem. Zanedlouho se okruh „soběstačných“ rozroste na čtyři: do klubu se hlásí odvěký rival Samsungu, korejský LG.

 

I ten doposud nakupoval procesory od Qualcommu a též jako jeden z mála osazoval do mobilních telefonů procesory Tegra od Nvidie. Podle čínského webového periodika Chosun ovšem LG vyvíjí vlastní SoC pod označením „L9“. Ví se o něm jen tolik, že má být čtyřjádrový a že jej LG chce použít do mobilního telefonu s se stejnou obrazovkou True HD, jakou má nedávno uvedený Optimus 4X HD (jeho displej má úhlopříčku 4,7″ a rozlišení 1280 × 720, použité SoC je Tegra 3).

Různé magazíny spekulují, že devítka v označení by mohla poukazovat na jádro ARM Cortex-A9, nebo že by procesor mohl být osazen do chystaného telefonu Eclipse 4G LTE. V souvislosti s ním se doposud hovořilo o čtyřjádrovém procesoru Snapdragon S4 od Qualcommu, výše uvedenému popisu by ale odpovídal. „Mystery phone“ s procesorem LG L9 má být vydán v září, což by na Eclipse 4G LTE mohlo sedět též.

Zdroj: TechRadar

Ohodnoťte tento článek!