LG Wine Smart: Chytré véčko s Androidem bude oficiálně i v Česku a na Slovensku

0

Aktulizováno 20. 8. 2015

LG Wine Smart nakonec zamíří i do srdce Evropy. Telefon se na českém trhu objeví v září za doporučenou cenu 4990 Kč. Na Slovensku se bude prodávat za 179 eur. Chytré véčko přijdou ve vínově červené a námořnické modré barvě. Podporovat bude i tuzemské LTE sítě.

Původní článek z 5. 8. 2015

Véčkové telefony byly ještě před deseti lety hodně populární. Tehdy to bylo jediné rozumné řešení, jak nabídnout velký displej i pohodlnou klávesnici. Jenže přišly smartphony z ranku iPhonu, ty měly ještě větší displej, který díky povedenému dotykovému ovládání dokázal nahradit i tlačítkovou klávesnici. Véčka pak víceméně zůstala jen na asijských trzích. LG je ale vrátí i do Evropy.

Novinku Wine Smart (v Koreji se jmenuje Gentle) bude možné koupit ve Španělsku, Itálii, Francii, Polsku a dalších zemích. Tudíž bude přes internet jednoduše dostupná i u nás, pokud ji sem LG nedoveze oficiálně.

LG Wine Smart LG Wine Smart
LG Wine Smart

Wine Smart je bohužel lowend až na půdu. Obsahuje 3,2″ displej s ostudným rozlišením 320 × 480 px. Vždyť takové měl už i ten první iPhone, který přišel před osmi lety. V telefonu tiká Snapdragon 210 (4 × 1,1 GHz Cortex-A53 + Adreno 304) spárovaný s 1 GB RAM, 4 GB ROM a čtečkou microSD karet.

 

Díky Snapdragonu LG podporuje i LTE, dále si rozumí s Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.1. Vzadu najdeme 3Mpx foťák, vepředu pouze 0,3Mpx. Opět deset let stará záležitost. Zato systém je velmi čerstvý, Wine Smart přijde s Androidem 5.1.1.

LG Wine Smart
LG Wine Smart

Tělo má rozměry 117,7 × 58,7 × 16,6 mm a váží 143 gramů. Uvnitř se nachází vyměnitelný 1700mAh akumulátor. Na klávesnici bychom napočítali 22 kláves a směrový kříž. Přední displej chybí, o zmeškaných událostech informuje alespoň dioda.

Cenu ani přesnou dostupnost LG Wine Smartu zatím výrobce neupřesnil.

Zdroj: LG

Ohodnoťte tento článek!