Lian Li PC-6 a PC-C60: hliníkové skříně pro našlapané počítače

0

Lian Li Industrial Co. Ltd. se zabývá výrobou celohliníkových skříní již od roku 1983 a hodlá v této tradici nadále pokračovat. To potvrzuje dvojice nově uvedených modelů skříní z řady Essence series. Oba modely působí díky strohému designu z taženého hliníku velmi elegantně. Zatímco PC-C60 je ležatá skříň určená pro stavbu desktopu či HTPC a je k dispozici ve dvou variantách – stříbrné (neobarvený povrch) a černé, mid-tower PC-6 pořídíte pouze v černém eloxovaném provedení.

Nenechte se mást slovem desktop. I když zaměření ležatého modelu Lian Li PC-C60 evokuje k myšlenkám, že jde o malou skříň, do které se nic nevejde, opak je pravdou. Rozměry 445 × 182 × 410 mm (š × v × h) a hmotnost 4,1 kg potvrzují pravý opak a sedm volných pozic pro přídavné karty s délkou až 270 mm to jenom potvrzuje. Uvnitř najdete šest pozic pro 3,5″ HD, které lze pomocí redukce předělat na dvě trojice pro 3,5″ +  tři pro 2,5″ pevné disky či SSD. Dále nechybí gumové podložky zamezující šíření vibrací z optických mechanik nebo zdroje.

Lian Li PC-C60 Lian Li PC-C60 Lian Li PC-C60 Lian Li PC-C60 Lian Li PC-C60

Pro co nejlepší chlazení se uvnitř nachází tři pozice pro instalaci 140mm ventilátorů. Dva jsou dodány od výrobce a přišroubovány v pravé části skříně. Tam mají za úkol ochlazovat pevné disky a přivádět chladný vzduch k procesoru. Třetí pozice je určena pro odsávání teplého vzduchu z oblasti zdroje. Cena jak černého, tak stříbrného modelu, je 149 dolarů bez DPH. Přepočteno na naši měnu 2500 Kč a 109 € pro naše východní bratry.

Ještě více prostoru naleznete ve věži Lian Li PC-C60 o rozměrech 210 × 475 × 498 mm (š × v × h) a hmotnosti 5 kg. Pro optické mechaniky nebo multimediální panely nabízí tři externí 5,25″ pozice a interní odpruženou šachtu pro čtyři (3× 3,5″ + 1× 2,5″) pevné disky nebo SSD. V zadní části skříně se nachází 140mm ventilátor a otvory pro hadice vodního chlazení. V dolní části pod zdroje m se pak nachází otvor pro ventilátor přikrytý omyvatelným prachovým filtrem.

Lian Li PC-6 Lian Li PC-6 Lian Li PC-6 Lian Li PC-6 Lian Li PC-C6

V předním panelu nechybí perforace pro nasávání čerstvého vzduchu 140mm ventilátorem. Vypínací tlačítko, reset, USB a audio se nachází v horní části skříně. To je na jednu stranu praktické pro uživatele, co mají skříň položenou na podlaze, ale nepraktické pro ty, kdo umístí skříň na stůl. Prodávat by se měla za relativně vysokou cenu 229 dolarů bez DPH, tedy 159 € či 3850 Kč.

Zdroj: techPowerUp!

Lian Li PC-6 a PC-C60: hliníkové skříně pro našlapané počítače

Ohodnoťte tento článek!