Lian Li PC-A77F: se smyslem pro detail

0

Lian Li překvapil upravenou verzí starší skříně PC-A77. Novinka PC-A77F se na délku zkrátila o necelé dva centimetry, přesto rozměry 220 × 572 × 595 mm dovolí instalaci všech grafických karet až do délky 365 mm. Ztratil se i LCD displej s teplotními čidly a měřiči otáček, ty však lze ve třech stupních regulovat i teď. Ostatní klady zůstavájí, o perfektním dílenském zpracování (ruční výroba) nelze pochybovat.

Hliníková skříň bude dostupná v černém a stříbrném provedení. Dovnitř je možné instalovat až dvanáct 5,25″ jednotek (po vytažení HDD košů), devět 3,5″ formátu a vzadu jsou záslepky pro osm karet. Ovládání a I/O porty se nacházejí na vrchní straně. Sice už bez FireWire, ale zůstal jeden eSATA, dva audio jacky a čtyři USB 3.0 (není známo jestli je jedná o rozbočovač nebo dva kabely pro základní desku).

Skříň je chlazena šesti nízkootáčkovými ventilátory. Na vrchní straně jsou dva 140mm (1000 rpm), vzadu jeden 120mm (1500 rpm) a vepředu tři 120mm (1200 rpm) s modrými LED, které zároveň chladí trojici oddělitelných boxů pro 3,5″ mechaniky. Všechny samozřejmě s protiprachovými filtry.

U PC-A77 bylo možné instalovat zdroj nahoru nebo do spodní pozice skříně, PC-A77F už pouze dolů. Nebyl byl to snad Lian Li, kdyby se nemyslelo na jednoduchou instalaci. Šroubovák můžete odložit, veškeré komponenty mají ruční šroubky s velkou hlavičkou (HDD navíc s antivibrační vložkou).

Lian Li PC-A77F se dostane do prodeje na konci příštího měsíce, podle informací TechConnect za cenu 390 dolarů bez daně. V korunách se tedy nemusím divit částce mezi osmi až devíti tisíci korunami.

Zdroj: TechConnect Magazine, Lian Li (fotogalerie)

Ohodnoťte tento článek!