Lian-Li PC-Q19. Bytelná 16cm „špagetka“ vhodná i pro herní grafické karty

0

Společnost Lian-Li rozšířila svou nabídku tenkých skříní o nového zástupce, který rozhodně není žádnou „tuctovkou“.

PC-Q19 je modifikací starší skříně PC-Q12, přičemž hlavní novinkou je možnost osazení samostatných grafických karet. To je umožněno díky riseru, tedy přídavné kartě/redukci zabezpečující otočení PCIe 16× o 90°. Grafická karta je tak ve skříni naležato stejně jako základní deska. Použít lze i dvouslotové verze karet do maximální délky 220 mm.       

Skříň je určena pro základní desky mini-ITX a při svých celkových rozměrech 160 × 491 × 286 mm váží 2,57 Kg. Na kvalitní hliníkovou konstrukci a dobré zpracování se u Lian-Li můžeme spolehnout. Vzhledem k  malé tloušťce skříně je nutno myslet na použití nízkých chladičů procesoru (max. 85 mm)

PC-Q19 se vyznačuje zajímavou konstrukcí, která se skládá ze tří oddílů. Ve spodním je umístěná základní deska, v prostředním grafická karta a v nejvyšším napájecí zdroj. Skříň najednou pojme čtveřici disků. Jeden ve formátu 3,5″ se umisťuje do kolébky za grafickou kartou a další tři ve formátu 2,5″ lze přišroubovat na odnímatelný hliníkový plát v části s napájecím zdrojem.

 

Skříň je určena pro napájecí zdroje formátů SFX a vzhledem k její výšce je možné, že některé modely bude nutné vybavit prodlužovací kabeláží. Vzhledem k tomu, že zdroj nasává vzduch zvenčí, je vedle něho osazen 120mm ventilátor, který zabezpečuje odvod teplého vzduchu ze skříně.

Za pozornost stojí oba boční panely, které nevyžadují šrouby a na nosnou kostru se jenom jednoduše zacvaknou. Obdobně jsou řešeny i dva prachové filtry, které nejsou zasunuty do drážek, ale přichyceny magnetickým pásem, což ulehčuje jejich odebírání při čištění.

Předváděcí video od Lian Li

V případě umístění v horizontální poloze stojí skříň na čtyřech gumových podložkách. V lákavější vertikální poloze její stabilitu zabezpečuje doplňkový stojan, který je součástí balení. Designově čistý přední panel obsahuje jen podsvícené tlačítko pro zapínání a dvojicí konektorů USB 3.0. Někomu však může chybět výstup pro sluchátka.

PC-Q19 bude dostupná od konce tohoto měsíce za cenu 149 dolarů, tedy přibližně 3750 korun s DPH. Zájemci si budou moci vybrat mezi černým (PC-Q19B) a stříbrným (PC-Q19A) barevným provedením.

Zdroj: TechPowerUp, Lian-Li

Ohodnoťte tento článek!