Lian Li představil buclatou skříň PC-V650, která má zdroj umístěný vedle bočnice

0

Známá tchajwanská společnost Lian Li rozšiřuje portfolio ATX skříní o model PC-V650. Ten se vyznačuje především výškou pouhých 36 cm a zdrojem umístěným na straně – vedle rozšiřujících slotů. Maximální délka zdroje pak nesmí překračovat 23 cm. Tímto uspořádáním však PC-V650 v bocích nabobtnala a dosahuje šířky 25 cm.

Design je jednoduchý a praktický. Na čelní straně vedle perforace, za níž se ukrývají dva 14cm ventilátory, se nachází I/O panel. Najdeme zde čtečku paměťových karet, audio konektory, jeden USB 3.0 a dvojicí USB 2.0 portů. Pokud vás jímá pocit deja vu, pravděpodobně jste již viděli menšího příbuzného PC-V650, malou skříň s označením PC-Q18. Dojem příbuznosti podporují také malé nožky, které mají gumovou plošku, a snižují tak přenášené vibrace.

Lian Li PC-V650

    

Lian Li PC-V650Lian Li PC-V650Lian Li PC-V650Lian Li PC-V650

Útroby skříně nabízejí jednu 5,25″ pozici a sedm 3,5″ pozic rozdělených do dvou košů. Dolní koš, který je odnímatelný, nabízí čtyři pozice a po jeho odejmutí poskytuje skříň prostor pro rozšiřující karty o délce až 37 cm. Pokud jej ponecháte ve skříni, musíte počítat s prostorem o délce základní desky ATX, které podporuje společně se standardem micro-ATX. Horní koš pak nabízí tři pozice, z nichž dvě umožňují tzv. hot-swap. Náhradou za některé 3,5” pozice lze také osadit až čtyři 2,5” disky.

 

O chlazení se pak stará již zmíněná dvojice ventilátorů za čelním panelem, jež je doplněna o další 14cm větráček na zadní straně horního panelu. Zadní strana pak nabízí další 12cm ventilátor. Pro snadnou instalaci komponent je pak skříň vybavena odnímatelnými bočnicemi a zastánce vodního chlazení potěší i přítomnost předvrtaných otvorů pro hadičky.

PC-V650 bude k dostání v obou tradičních barvách, černé a stříbrné. Koncem srpna by pak měla být k dostání na americkém a kanadském trhu za $199 bez daně. Dostupnost u nás zatím není známa, ale odhadovaná cena by se mohla pohybovat lehce pod 5000 Kč.

Zdroj: TechPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!