Lian Li představila nový full tower se zdrojem vpředu: PC-V750

0

Nový počit alumuniového krále nese označení PC-V750 a potěší zejména majitele výkonného hardwaru. Rozměry jsou 230 × 440 × 586 mm, hmotnost se zastavila na 7,35 kilogramech. Celá skříň je vyrobena – ano, hádáte správně – z hliníku.

Lian Li PC-V750

Lian Li PC-V750

Zvláštností oproti jiným skříním je umístění napájecího zdroje. Ten se totiž umisťuje na dno skříně hned za přední hliníkový panel. Díky takto umístěnému zdroji je celý case nižší, ale zároveň si zachová spoustu vnitřního prostoru.

Na předním panelu nalezneme pouze to nejnutnější – tlačítko power a reset, tři konektory USB, audio a jeden konektor eSATA.

Lian Li PC-V750

Lian Li PC-V750

Základní deska může být formátu E-ATX, ATX nebo micro ATX, pro rozšiřující karty je zde připraveno celkem deset slotů. Maximální podporovaná délka grafických karet je 380 mm, což je dostatečný prostor i pro high-endové modely. Koš pro pevné disky čítá šest 3,5″ pozic, které zároveň podporují hotswap. Další tři 3,5″ pozice nalezneme na dně skříně. Pro optickou mechaniku je připravena pouze jedna pozice 5,25″, což je daň za nízkou výšku skříně.

 

Proudění vzduchu zajišťuje celkem pět ventilátorů. Dva 120mm modely jsou před košem pro pevné disky, dva 140mm jsou umístěny na stopu skříně a jeden 120mm je umístěn vzadu. Chlazení je tedy dostatečně dimenzované i pro „topivější“ komponenty.

Lian Li PC-V750 Lian Li PC-V750  Lian Li PC-V750 Lian Li PC-V750

Skříň bude dostupná ve třech variantách. První dvě se od sebe liší pouze barvou zevnějšku (černá a stříbrná), třetí verze nabízí průhlednou bočnici a interiér laděný do černé barvy. Cena ještě nebyla stanovena, podle mého odhadu se bude pohybovat kolem 6000 Kč.

 

Zdroj: Lian Li

Ohodnoťte tento článek!