Lian Li představila PC-T80 Test Bench aneb vše podřízeno variabilitě

0

Lan Li se proslavila především výrobou kvalitních skříní z kartáčovaného hliníku. Nyní však nepředstavili další designovou lahůdku, ale skříň podřizující vše svému účelu. PC-T80 si hrdě nese přízvisko Test Bench a je určena všem, kteří často mění komponenty a pravděpodobně bude snem nejednoho nadšence či recenzenta.

Lian Li PC-T80
Lian Li PC-T80Lian Li PC-T80Lian Li PC-T80Lian Li PC-T80

A co je vlastně na této skříni (označení skříň je zde velmi zavádějící) o rozměrech 440×435×335 mm (š×v×d) tak zajímavého? No především to, jaký důraz klade na variabilitu. Spodní patro umožňuje několik variant pro umístění zdroje a klece pro tři 3,5″ disky a jeden 2,5″. K šachtě je také dodávaný zadní panel s přípravou pro hot swap. Komu by jedna klec nestačila, může si dokoupit další a nainstalovat do některé z volných pozic.

      Lian Li PC-T80

Pod vrchním patrem, na jehož boku naleznete I/O panel se čtyřmi USB 3.0 a dvěma audio porty, se nachází držák pro tři 2,5″ disky. Druhé patro umožňuje osazení základních desek formátů Micro-ATX, ATX a XL-ATX.

Lian Li PC-T80

Na vrcholu skříně se poté usídlil držák pro tři 12cm ventilátory, na něhož je možné umístit například radiátor vodního chlazení. Tento držák je poté možné umístit také ze zadní strany spodního patra, kde může sloužit jako nouzový držák dalších pevných disků.

Lian Li PC-T80

Každé ze tří pater skříně vážící 7,3 kg se pokládá na speciální výztuhy, které také zpevňují celou konstrukci skříně. Pozice jednotlivých pater je plně variabilní díky chytrému způsobu upevnění pomocí posuvných výztuh.

 

Lian Li PC-T80 bude k dispozici v černé (PC-T80X a stříbrné (PC-T80A) variantě za doporučenou koncovou cenu $169, což činí přibližně 3650 Kč. Dostupnost je ohlášena pro severoamerický trh. Otázkou je, za jak dlouho se objeví také na evropském trhu.

Zdroj: TechPowerUp, Lian Li

Ohodnoťte tento článek!