Lian Li představuje dva hliníkové middletowery s označením PC-A61 a PC-B16

0

Lian Li je jedním z nejznámějších výrobců počítačových skříní a zároveň také jedním z největších inovátorů. Na letošním Computexu výrobce ukázal hned několik zajímavých modelů, včetně konceptů v podobě stolů s místem pro osazení počítačových komponent. Nyní se na trh chystají dvě „obyčejné“ skříně nesoucí označení PC-B16 a PC-A61.

Lian Li PC-B16

Prvně jmenovaný model PC-B16 má rozměry 530 × 490 × 230 mm a hmotnost 6,5 kilogramu. Celá konstrukce skříně je tradičně z hliníku. Vnitřek nabízí dostatek prostoru pro osazení základních desek formátu micro ATX, ATX a dokonce i XL-ATX. Pro rozšiřující karty je připraveno sedm slotů a jejich délka může být až 420 mm. Pevné disky mají své místo v přední části skříně. PC-B16 pojme až šest 3,5″ disků, v případě potřeby můžete do těchto pozic osadit i menší 2,5″.

Výrobce nezapomněl ani na pořádné chlazení. V základu jsou osazeny tři 120mm ventilátory. Dva z nich jsou nainstalovány vpředu a nasávají studený vzduch dovnitř skříně, jeden je osazen vzadu a má za úkol odsávat ohřátý vzduch ven z interiéru. Pokud by vám výkon chlazení nedostačoval, můžete osadit dva ventilátory do stropu. Lian Li dbá i na tichý provoz, proto je celý vnitřek skříně vystlán tlumící hmotou, které zpevňuje konstrukci, ale především zmírňuje hluk vycházející ven.

Tlačítko pro spuštění PC je umístěno na horní straně. V jeho blízkosti jsou také rozšiřující porty USB 3.0 a konektory pro audio. Tlačítko na reset PC budete bohužel hledat marně. Přední strana je kryta hliníkovými dvířky. Po jejich otevření spatříte čtyři pozice pro optické mechaniky a mřížku, která kryje přední ventilátory.

Lian Li PC-A61

Druhý představený model s názvem PC-A61 je postavený na stejném základu jako prvně zmiňovaný. Rozměry, hmotnost i celé vnitřní uspořádání je nachlup stejné. Interiér je laděn do černé barvy a postrádá zvukovou izolaci.

Hlavní rozdíly jsou ve vnějším vzhledu. PC-A61 postrádá přední dvířka, které jsou u modelu PC-B16 především kvůli zvukové izolaci. Druhý rozdíl je v provedení bočnice. Tentokrát si budete moci zvolit, zda chcete prosklenou bočnici, či nikoliv.

Obě představené novinky jsou již dostupné v českých e-shopech. Levnější neodhlučněná verze vás přijde zhruba na 5000 Kč. Pokud chcete raději odhlučněný model PC-B16, budete si muset tisícovku připlatit.

Zdroj: Lian Li

Ohodnoťte tento článek!