Lian Li představuje tři malé skříně pro desky formátu Mini-ITX

0

Společnost Lian Li snad není třeba představovat. Své jméno si vybudovala kvalitně zpracovanými skříněmi z broušeného hliníku, které se vyznačují jednoduchým designem a jejichž cena odpovídá provedení a cílové skupině movitějších zákazníků. V březnu představil Lian Li čtveřici skříní pro základní desky formátu Mini-ITX PC-Q15, PC-Q12, PC-Q18 a PC-05 s výškou pouhých 5 cm. Nyní se portfolio malých skříní tohoto výrobce rozrostlo o další tři kusy

PC-Q02 dosahuje rozměrů 149 (š) × 230 (v) × 200 (d) mm a váží rovné 2 kg. Není vybavena žádným vstupním ventilátorem, takže na čelní straně naleznete pouze dvojici konektorů USB 3.0, tlačítko start a slot pro slim mechaniku. Do útrob skříně se vleze jeden 3,5″ nebo dva 2,5″ disky. Na zadní straně nenaleznete žádné rozšiřující pozice, takže se musíte spokojit s výstupy, které poskytuje základní deska. Ve skříni je také předinstalován 300W zdroj formátu SFX s účinností 80Plus (tedy zřejmě bohužel ani Bronze). PC-Q02 podporuje pouze desky formátu Mini-ITX a Lian Li na ni udává doporučenou cenu $150 (3030 Kč dle současného kurzu).

Druhý model, jenž nese označení PC-Q03, je o něco větší. Přesto má hmotnost pouze 1,57 kg. Co se rozměrů týče, dosahuje výšky 45 cm, šířky 20 cm a hloubky 21 cm. Krom základních desek Mini-ITX podporuje také formát Mini-DTX a osadíte do něj běžný ATX zdroj. I do tohoto modelu můžete instalovat pouze jeden 3,5″ nebo dva 2,5″ disky. Stejná písnička se odehrává také u pozice pro mechaniku, jež opět podporuje pouze formát slim. Zadní panel pak umožňuje instalaci jedné rozšiřující kartu s maximální délkou 16 cm. Na čelním panelu naleznete jedinou výraznější změnu a tou je přítomnost audio portů. Doporučená cena je opět 150 USD.

Posledním z trojice nových skříní je pravděpodobně nejzajímavější. PC-Q16 je vysoká pouhých 16 cm, avšak šířka je již 20 cm a hloubka narostla oproti předchozím modelům na celých 29 cm. Tento krásný podstavec pod květináč je vybaven 300W zdrojem 80Plus formátu Micro-ATX a 14cm ventilátorem umístěným za čelním panelem, který je bohužel perforován jen z poloviny. V útrobách skříně naleznete tray pro Mini-ITX desku, šachtu pro tři 2,5″disky a jednu pozici pro 3,5″disk. PC-Q16 není vybavena pozicí pro mechaniku, takže na čelním panelu naleznete pouze dvojici USB 3.0 konektorů a „magické“ tlačítko start, které rozhodně nesmí chybět. Doporučená cena toho modelu je $160 (3230 Kč).

Jak je již téměř nepsanou tradicí tohoto výrobce, i tyto tři skříně se budou prodávat v černé a stříbrné barvě. Všechny mají snadno odnímatelné bočnice i čelo a u prvních dvou by na místo mechaniky mělo být možné nainstalovat jeden 2,5″ disk navíc. Skříně budou v prodeji od konce května v Kanadě a Spojených státech za zmíněné doporučené ceny. Dostupnost u nás není známa.

Dvakrát pozice pro disky ve skříni PC-Q02 a jednou útroby PC-Q16.

Zdroj: TechPowerUp, Lian Li

Ohodnoťte tento článek!