Lian Li ukazuje prototypy prosklených krásek a žádá fanoušky o názor

0

Lian Li, známý výrobce špičkových skříní, se pochlubil prototypy nových produktů, na kterých momentálně pracuje. Jedná se o velice zajímavé koncepty skříní s kompletně skleněnou bočnicí.

Společnost ukázala tři prototypy v rozdílných kategoriích. Nejmenší je určena pro základní desky mini-ITX a nese označení PC-05. Středně velký model je pro desky micro-ATX a nese jméno PC-06. Největší varianta určená pro ATX desky má značení PC-07.

Skříně jsou si velice podobné. Jejich dominantou je bočnice z tvrzeného skla, která odkrývá všechny vnitřnosti bez jakéhokoliv skrytého koutu. Zajímavý je i přední panel z broušeného hliníku, který obsahuje přední konektory, startovací tlačítko a dvířka optické mechaniky. Překrývá totiž jen polovinu čela skříně. Zbytek je otevřený a zcela přístupný nejen pohledům ale hlavně prachu.

Nejmenší model PC-05 má rozměry 400 × 349 × 138 mm. Pojme tenkou (slim) optickou mechaniku, dva 3,5″ a dva 2,5″ pevné disky nebo SSD. V případě neosazení samostatné grafické karty zbyde prostor na další dva. Maximální délka grafické karty je 200 mm a maximální výška chladiče procesoru 80 mm. Osadit lze SFX zdroj s maximální délkou 125 mm.

 

Středně velký model PC-06 má rozměry 450 × 500 × 153 mm. V jejím případě už můžeme osadit grafické karty s délkou 290 mm a procesorový chladič s výškou 95 mm. Počítá se už také s klasickým napájecím zdrojem formátu ATX.

Osadit lze už trojici 3,5″ a trojici 2,5″ disků (další tři kombinované pozice při neosazení samostatné grafické karty). Na předním panelu lze najít už ne dva, ale čtyři konektory USB 3.0. Skříň se chystá i ve verzi určené pro vodní chlazení, která ponese označení PC-06S. Její fotografie Lian Li zatím neukázal a víme o ní jen to, že bude o 46mm širší (546 mm) a umožní osazení 360mm radiátoru.   

Největší model PC-07 má rozměry 500 × 524 × 153 mm. Prostor pro HDD a SSD zůstal stejný, lze ale už použít základní desku plného ATX formátu. Podobně jako v případě PC-06 se i zde chystá modifikace pro vodní chlazení. V tomto případě skříň ponese označení PC-07S a bude mít rozměry 500 × 570 × 153 mm.

Za pozornost stojí skutečnost, že se ve všech případech počítá s osazením grafické karty podélně se základní deskou. Součástí balení tedy bude i GPU riser, zabezpečující otočení PCIe 16× o 90°.

Zatím není známo, kdy se skříně chystají na trh. Lian Li ale své fanoušky vyzval k jakémukoliv konstruktivnímu komentáři, které by skříně pomohl vylepšit. Chybí vám na skříních něco? Na názory čeká na svém Facebookovém profilu.

Zdroj: TechPowerUp, eTeknix, Lian Li

Ohodnoťte tento článek!