LibreOffice 3.3 – nástupce OpenOffice je tu

0

Sada OpenOffice.org byla vyvíjena pod společností Sun. Po jejím odkoupení Oraclem však vznikly kvůli různým změnám mezi vývojáři nevole, proto se hlavní představitelé OpenOffice.org oddělili do nové organizace The Document Foundation a další verze tohoto kancelářského balíčku vydávají pod názvem LibreOffice.

Nyní toto sdružení bývalých vývojářů originálního OpenOffice.org a komunity dalších uživatelů vydalo v podstatě první novou verzi této sady, která však číslováním pokračuje v OpenOffice.org. LibreOffice 3.3 je možné stáhnout z hlavních stránek, těšit se můžete na řadu novinek a oprav, jaké jsou ty nejdůležitější?

Aplikace Draw kupříkladu umí importovat a upravovat SVG obrázky, nový dialog zase pomůže při vytváření úvodních stránek. Pro lepší orientaci pomůže navigační panel se stromovou strukturou nadpisů či možnost obarvit záložky v tabulkovém editoru.

Vylepšeny byly možnosti importu z jiných aplikací, LibreOffice mimo jiné umí lépe  MS Works, Lotus Word Pro či Wordperfect. Potěší nová obrazovka u Impressu s ovládacími prvky pro prezentujícího, lepší rozvržení snímků, či schopnost zpracovat až milión řádků v Calcu.

Zdroj: LibreOffice

Ohodnoťte tento článek!