Lidé připojení přes O2 Air Fix hlásí problémy. Operátor ve špičce uměle snižuje rychlost

5
Internet od O2
Internet od O2

Uživatelé, kteří si u O2 sjednali neomezené fixní připojení Optimal Air Fix, čeká nepříjemné překvapení. Operátor jim za 499 Kč nabízí alternativu pro VDSL běžící přes síť LTE o rychlosti 20/2 Mb/s. Takovou dosahují i v reálném provozu. Ve večerních hodinách od 17:00 do 23:00 ale klesne na 6 Mb/s.

Facebooková stránka operátora (například zde) i jeho diskuzní fórum se plní stížnostmi uživatelů, že k omezení dochází uměle vždy v tento uvedený čas. A O2 toto pravidlo, které v podmínkách nikde nemá, začalo aplikovat až po měsíci od zprovoznění služby. O2 uživatelům dává měsíční zkušební lhůtu, po které službu mohou beztrestně zrušit.

Zdroj měření: Daniel Kaifer na Facebooku

Podle všeho to vypadá, že v prvním měsíci si je hýčká kvalitní službou, aby po této lhůtě mohlo nasadit omezení. Operátora jsme požádali o vysvětlení, na odpověď zatím čekáme.

Doplněna odpověď O2 [10:11]:

Služba Internet Air FIX, která pro přístup k internetu využívá LTE síť, je nastavena tak, aby zachovávala rovnoměrné podmínky pro všechny své uživatele (jde o tzv. agregovanou službu, podmínky jsou uvedeny v ceníku). Pokud službu využívá více zákazníků, může docházet ke zpomalení přenosové rychlosti. Toto zpomalení však není trvalé, závisí na aktuálním zatížení sítě. Nemělo by v žádném případě docházet k nefunkčnosti služby, resp. přerušení nebo omezení fungování určitých protokolů nebo služeb. Službu Internet Air FIX využívají tisíce zákazníků a stížnosti jsme zaznamenali pouze u jednotek z nich.

Lidé připojení přes O2 Air Fix hlásí problémy. Operátor ve špičce uměle snižuje rychlost
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE

  1. Bohuzel mam internet od O2 cca 10 dnu a i kdyz jsem jeste ve skusebni dobe tak presto internet v danych hodinach bezel neco mezi 6-8 Mb/s. zitra jim to jdu vytmavit a pokud to bude pokracovat, tak jim na to s… Tohle co si uz operatori dovoluji je fakt hnus.

  2. no O2 si myslelo, ze utahne lidi na varene nudli a timto sesekavanim dopreje sve siti oddech aby hned nebyla na jejich pomery az moc vytizena… znamena to jedine, stejne jako TM nutnost budovat LTE1800/2100 v lokalitach, kde to bude drit a vubec bych se nedivil a smysl by to take davalo, kdyby sly rovnou i do 2600. Osobne jsem O2 vratil po par dnech, proste se mi to moc nelibilo ta sluzba, zalostne maly UL taky nenadchl. TMobajli verze s outdoor jednotkou je takova technicky slozitejsi, ale verim ze pojede ve finale lepe v mistech se slabsim pokrytim. A VDF nam spinka a nabizi extremnich 8/4 s FUPíkem.