Lidé si přejí iPad Mini. Pokud by existoval, koupili by si jej radši, než Nexus

0

Google Nexus 7, který byl představen minulý týden vyvolal vlnu nadšení především díky svojí ceně. Tou konkuruje Kindlu Fire, a pokud se to tak dá říct, tak i levným čínským tabletům. Navzdory spekulacím o připravovaném desetipalcovém tabletu se zdá, že Google vsadil na sedmipalcovou úhlopříčku.  Ta se mnohým uživatelům zamlouvá i díky tomu, že se dá v případě pánských kalhot často schovat do kapsy.

I z toho důvodu nás nijak nepřekvapily výsledky průzkumu, který měl na svědomí web Raymond James. Respondenti v něm odpovídali na otázku, zda by si koupili sedmipalcový tablet v případě, že by jej Apple začal prodávat. Mezi dalšími možnostmi byl sedmipalcový tablet s Androidem a tablet od Amazonu. I přesto, že v odpovědích byl tablet od Applu o 100 USD dražší, většina by se rozhodla právě pro něj.

Již v minulosti jsme několikrát zprávy o iPadu Mini četli. Také víme, že několik stovek prototypů existuje a zaměstnanci Applu jej používají. Po představení Nexusu 7 se spekulace opět rozhořely a poslední zprávy hovoří také o konkrétních parametrech displeje. Ten by měl být typu IGZO (výrobce Sharp), který má podobné obrazové vlastnosti jako současné IPS panely, avšak má o mnoho kratší odezvu a díky lepší propustnosti světla by se měl postarat o úsporu energie.

Zdroj: Ubergizmo, Forbes

Ohodnoťte tento článek!