Lidé.cz v prosinci skončí. Sociální síť si sotva vydělá na provoz

9
Lidé.cz
Lidé.cz
-
Zdroj: logo: Seznam.cz | koláž: Petr Urban / Cnews

Tuzemská internetová jednička zruší svou sociální síť Lidé.cz. Před více než dvěma roky došlo k ukončení svého času populární, ale postupem času notně zastaralou síť Spolužáci. Dnešní Lidé se oproti nim rozvíjeli lépe a vypadají a fungují jinak než např. před deseti roky, byť se v základu stále jedná o službu určenou primárně pro seznamování.

Jenže zájem o ni upadá. Světová konkurence nedává lokálnímu projektu dostatek prostoru, byť konkurenci Seznam ve vysvětlení nezmiňuje. Po zhruba 23 letech provozu Lidé každopádně skončí, specificky k vypnutí dojde 14. prosince. Provozovatel tvrdí, že se z finančního hlediska dlouhodobě nevyplácí. Sotva si vydělá na provoz. Ten pak prodražuje nedovolený obsah, na jehož vymazávání pak musí najímat pracovníci a pracovnice.

To je běžná praxe, protože s nedovoleným obsahem se potýká každý síť, ale na řešení lidské či technologické si musí vydělat. Tým Seznamu prý na ruční procházení profilů nemá dostatečnou kapacitu, reflektuje přitom přítomnost sexuálních predátorů i ve službě Lidé.cz, jak je odhalil zejména dokument V síti. Samotní uživatelé a uživatelky denně nahlásí deset nevhodných profilů, zbytek si odpracuje interní tým.

Lidé.cz skončí v prosinci 2020 (foto: Petr Urban)
Lidé.cz skončí v prosinci 2020 (foto: Petr Urban)

Seznamu chybí kvalitní automatizovaný filtr, který by správu sítě zefektivnil. Jeho implementace se ovšem nevyplatí. Firma uvažovala o prodeji služby, nenašla však vhodného zájemce. Službu Lidé.cz v říjnu navštívilo přes 181 tisíc uživatelek a uživatelů, jedná se o data od NetMonitoru.

Zdroj: Blog Seznam.cz

Lidé.cz v prosinci skončí. Sociální síť si sotva vydělá na provoz
Ohodnoťte tento článek!
1.8 (36%) 20 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  1. Lide.cz byl skvělý chat v dobách, kdy to ještě byl chat. Pak najednou, během krátké chvíle, Seznam rozhodl o zaříznutí chatu a vznikla z toho parodie na seznamku. Není divu, že lidi odešli, nebyl důvod zůstávat.

    • Překvapivě na tu seznamku chodí docela dost lidí. Ale funkčně je to strašně chudé a je na tom hrozně vidět, že do toho léta nikdo neinvestoval. Takže to není asi tak velká škoda, že to skončí. Lidi se přesunou jinam a spamboti nebudou mít co žrát.

  2. Já jsem rád, že lidé.cz končí. Už to tam je jen o sexu – vejdete na chat a to úplně nezajímavý, třeba oprava magnetofonu a už tam jsou jen hlášky zapícháme si – no je to všude a tak proto tam nechodím já a taky ostatní, no a kdoví co se tam ještě děje. Jo bil tam taky odkaz na zoosex, zoofarm no je to hnus !!!