Lifelogger nahraje důležité okamžiky vašeho života. Připomíná Google Glass

0

Google má svoje chytré brýle, které ovšem ke komerčnímu úspěchu mají ještě hodně daleko, byť si je od včera smí koupit každý Američan. Pořád se jedná o drahou hračku s malým spektrem využití. Lifelogger platí spíše za nepřímého konkurenta. Projekt vypadá na první pohled podobně – jde o malé zařízení, které nosíte na hlavě.

Tentokrát ale nemáte brýle, nýbrž malou kameru připnutou k uchu. Idea z poloviny roku 2012 ožívá na Kickstarteru a klade si za úkol zmapovat váš život. Kamera snímá fotografie, přičemž se pyšní 5Mpx snímačem. Točí též video v rozlišení 720p. Aby obraz nebyl neustále roztřesený, projde v cloudu stabilizací.

 

Do malého zařízení se dále vměstnaly čipy pro Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Jak dlouhá bude výdrž? Je docela výzva, aby nabití stačilo třeba na několik dní. 32GB úložiště sice nepojme záznam celého vašeho života, k počítači ale nebudete muset nikdy. Jak bylo naznačeno, autoři slibují zálohování v cloudu. Cloud bude schopný rozeznat tváře, případně dokonce hlasy.

Navigace by díky časové ose měla být zcela přirozená. Ptáte se, jak se bude Lifelogger ovládat? Sám nemá displej, tak ho bude suplovat smartphone s Androidem nebo iOS. Přijde na to, co budete nahrávat, ale potenciálně můžete pořídit hodiny záznamu, který bude k ničemu.

Leda byste si chtěli vzpomenout nějaký konkrétní detail ze zažité situace a nedařilo se vám to. Trochu to připomíná negativní vizi budoucnosti, kde je vše nahráváno. Jestli vás projekt zaujal, běžte jej podpořit na Kickstarter. Autoři hodlají vybrat 150 000 dolarů, přičemž zatím mají na kontě necelých 45 tisíc. Sběr peněz skončí 1. července, takže času máte ještě dost.

Zdroj: Kickstarter via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tohle je obrovský risk pro Valve a myslí i zbytečný. Dnešní obrovský problém je že nejsou skoro žádná dema. A při dnešním konzolovým hrám je to mnohdy koupě na slepo. U programu je dnes samozřejmost že je zde trial zkušební verze na vyzkoušení. U her se na to sere a je to jen o přístupu zákazníků. Ti co kupují program pro práci apod. rozhodně si dají hodně záležet co kupují protože s tím budou ztrácet čas, pracovat,… Na tož hráči to berou jako zábavu a firmy to moc dobře vědí že pokud jde o zábavu tak jsou zákazníci lehkomyslní.

  Rozhodně bych to neřešil jak Valve. Já bych udělal časové limity které by kontroloval in-game overlay. Každý by měl přístup ke každé hře si ji volně stáhnout ale při hraní by byli limitovány časem jak v hernách to chodívalo.
  Příklad: 1)Stáhnu Portal 2
  2)Pustím a už se zapne odpočet (1:30)
  3)Odpočet běží pořád dokud hru nevypneme.
  Je to snadné, bezpečné a nezávislé.

  Nebo bych udělal kredity za koupě či hraní her za které bych si mohl půjčovat hry způsobem jakým jsem popsal.

 2. ako mi zakazu pozicat svoj acc na staem znamemu? mam steam aj origin a na oboch mam rozdielne hry a 2-3 znamym poziciavam cely acc len im poslem overovaci kod nic viac. toto je len evolucia. Valve velmi dobre vie ze sa to robi tak to aspon spravia prehladnejsie a hlavne marketing si nazbiera dalsie udaje nic viac.