LightSpace: počítač na každém povrchu (video)

0

V oddělení Microsoft Research již vznikla řada zajímavých technologií, které se postupně dostávají i na trh, mezi běžné lidi. Příkladem je třeba dotykový stůl Microsoft Surface Table, který umožňuje ovládat různé aplikace na interaktivní ploše.

Projekt LightSpace jej však v tomto ohledu výrazně překonává, neboť proměňuje v interaktivní plochu prakticky vše v místnosti. Výzkumníci použili kombinaci několika projektorů a kamer schopných rozpoznat hloubku.

Možnosti takového prostředí jsou rozhodně zajímavé. Na běžný stůl mohou být kupříkladu promítány různé obrázky a videa ve stylu Microsoft Surface, kamery se postarají o možnost manipulace s těmto objekty.

Možnosti však nekončí posunováním, otáčením a zvětšováním obrázků na jedné ploše. Uživatel může takové video doslova vzít do svých rukou a přenést jej na plátno, kde se začne promítat, dokonce si jej mohou uživatelé navzájem předávat.

Na různá místa v místnosti mohou být rovněž promítány různé nabídky. Systém zvládne i barevně identifikovat jednotlivé uživatele v místnosti a detekovat vzájemné interakce. Víc než slova vám však princip osvětlí následující demonstrační video.

Zdroj: Microsoft Research

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ať jdou do háje. Microsoft nemá monopol a nikdy neměl. To, že má takový obrovský podíl na trhu je dané kvalitou jeho produktů a také tím, že vlastně nemá konkurenci, minimálně v oblasti OS a Office.