LinkedIn na burze, hodnota firmy zdvojnásobila na necelých 9 mld. USD

0

Minulý týden jsme psali o plánech LinkedInu, který chtěl vstoupit na burzu. Podle původních analýz chtěla síť pro profesionály vydat 7 840 000 akcií za 32 až 35 dolarů. IPO nakonec proběhlo na vyšším levelu, včerejší emise akcií začala na 45 dolarech za kus. Před večerní uzávěrkou burzy se už obchodovalo za o 109 % vyšší cenu.

Kdo stihl rychle nakoupit, mohly své investice během chvilky více než zdvojnásobit. Vrcholem byla cena 115,09 dolaru, nakonec se akcie uzavřely na hodnotě 94,25 dolaru. Tržní hodnota firmy tak dosáhla 8,91 miliardy amerických dolarů. To je více, než má třeba AMD (5,94 miliardy).

Akcie LinkedIn
Akcie LinkedIn, zdroj: Google Finance

Teď ukáže čas, jestli bublina splaskne, nebo ne. Vstup na burzu na začátku tisíciletí v době horečky dot-com mnohým vydělala, hodně firem ale neuspělo. Teď se očekává podobný nástup na burzu. Skype jej odkládal tak dlouho, než jej koupil Microsoft (nakonec možná za nižší cenu), čeká se na Facebook, Twitter nebo Zyngu.

Ti všichni by se určitě rádi vydali (zatím) úspěšnou cestou LinkedInu. Čínský „Facebook“ RenRen, který na burzu vstoupil na začátku května, prakticky okamžitě padal.

Zdroj: LinkedIn

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář