Linksys E2500: v plochém těle čtyři antény

0

Linksys je proveden v matném plastu, ale nenajdete na něm jedinou kontrolku. Ty jsou schované vzadu a přehlednost je tak bohužel podřízena designu. Kladně hodnotím kolébkový vypínač a tlačítko reset.

Průvodce instalací se bohužel příliš nepovedl. Vyžaduje CD v mechanice a počítač mi stejně nakonec router nedetekoval. Zřejmě počítá s DHCP a v jiné podsíti hledat nedokáže. K routeru se tedy připojíte lépe postaru.

Řada E od Linksysu je především designová záležitost

Řada E od Linksysu je především designová záležitost

V administraci nenajdete češtinu a celkově je spíše strohá. Nic důležitého v ní ale nechybí, naopak velmi potěší vestavěné nástroje pro ping a traceroute, kterými si v případě potíží s připojením můžete snadno ověřit dostupnost cílového serveru nebo počítače.

Na přední straně žádné blikající LEDky nehledejte S adaptérem Vypínač a resetovací tlačítko nebývá na routerech časté

Linksys řady E je jednodušší router pro nenáročné uživatele

Při vzdálené správě se také bude hodit status jednotlivých fyzických portů, kde poznáte, zda jsou správně zapojeny a není třeba povytažený kabel. Při změnách nastavení není většinou nutné zařízení restartovat.

Zajímavá funkce je rodičovský zámek, který umožňuje blokovat konkrétní adresy, nebo i přístup do internetu v konkrétní denní době. Linksys je duální, nabízí tedy připojení současně na 2,4 GHz i na 5 GHz. Síla signálu Wi-Fi je však lehce pod průměrem.

Rodičovská kontrola Přesměrování portů Ping a Traceroute Kontrola funkčnosti portů

Někomu by mohli chybět gigabitové porty, které najdete až u vyššího modelu. Na této řadě Linksysu je vidět, že jednoduchým nastavováním a funkcemi míří k nenáročným uživatelům, kteří ocení rodičovský zámek a snadnou obsluhu. Těmto lidem ale bude chybět české prostředí administrace.

Parametry
Cena 1 970 Kč včetně DPH
Názor 75 %
Zapůjčil Linksys
Linksys E2500
Wi-Fi 802.11n; 2,4 GHz a 5 GHz (2× 300 Mb/s)
porty 1× WAN, 4× LAN (100 Mb/s)
šifrování WEP, WPA, WPA 2
rozměry 245 × 283 × 70 mm

 

Plusy / mínusy
  funkce
  tlačítko reset
  rodičovský zámek
  průměrné rychlosti
  není česky
Ohodnoťte tento článek!