Linshof: nová německá značka chystá smartphone s 80GB úložištěm a netradičním tvarem

0

Nikdo o této firmě dosud neslyšel, ale rázem je jí všude plno. Pod značkou Linshof by se během prvního čtvrtletí roku 2015 měly prodávat dvě hodně netradiční chytrá zařízení. Smartphone i tablet nevypadají jako tuctové obdélníky, ale mají zkosené hrany, takže půdorys připomíná osmiúhelník.

Smartphone Linshof Tablet Linshof Tablet Linshof

Autoři se chlubí prémiovým zpracováním, těla obou zařízení jsou z broušeného hliníku. Uvnitř se nachází stejný hardware. Linshof uvádí homogenní osmijádrový procesor s taktem 2,1 GHz, 3 GB RAM a hybridní úložiště s kapacitou 80 GB. Prvních 16 GB budou tvořeny rychlejšími NAND pamětmi, dalších 64 pomalejšími. Slot pro kartu chybí, ale ona pomalejší část úložiště by měla kartu zastoupit.

Použitý čipset je záhadou. Těmto parametrům – pokud vím – neodpovídá žádný z představený SoC. Blízko je například octacore MediaTek MT6795 s osmi jádry Cortex-A53 s taktem 2,2 GHz. To je čipset, který si výkonem a výbavou troufne i na nejlepší kousky od Qualcommu, Samsungu nebo Applu, takže jeho použití bychom rozhodně kvitovali.

 

Obě zařízení mají shodné také foťáky. Vzadu bude 13Mpx snímač od Sony se supersvětelným objektivem f/1.8, vepředu najdeme 8Mpx senzor. Zbytek výbavy výrobce odbyl zkratkovitě. Zkrátka jsou tam „nějaké“ wifiny, LTE, NFC. Více zatím nevíme.

Hlavním rozdílem mezi zařízeními je pochopitelně použitý formát. Smartphone prý dostane zkalibrovaný 5″ FullHD displej Super AMOLED, tablet se pyšní 10″ IPS panelem s rozlišením 1536 × 2048 px. Smartphone má akumulátor s kapacitou 3100 mAh, tablet s kapacitou 9000 mAh. Telefon se bude prodávat za 380 dolarů, tablet bude o 20 dolarů levnější.

  Smartphone Tablet
displej 5″, SAMOLED, 1080 × 1920 px 10″, IPS, 1536 × 2048 px
SoC 8 × 2,1 GHz 8 × 2,1 GHz
RAM 3 GB 3 GB
úložiště 80 GB 80 GB
foto zadní: 13 Mpx, f/1.8
přední: 8 Mpx 
zadní: 13 Mpx, f/1.8
přední: 8 Mpx
senzory GPS, akcelerometr, kompas, gyroskop GPS, akcelerometr, kompas, gyroskop
konektivita 2G, 3G, LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC 2G, 3G, LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC
akumulátor 3100 mAh 9000 mAh
hmotnost 140 g
systém Android 5.0 + Linshof UI, nebo Linux Android 5.0 + Linshof UI, nebo Linux
cena 380 dolarů 360 dolarů

Na své facebookové stránce tvůrci prozradili, že pro obě zařízení budou ke stažení tři různé operační systémy. Upravený Android Lollipop s nadstavbou Linshof UI, čistý Lollipop a mobilní Ubuntu. Výchozí bude první varianta. Ta podle renderů vypadá, jako byste namixovali Windows Phone, iOS, Android a Ubuntu. Až se tomu nechce věřit.

Kolegové z magazínu Notebook Check zjistili, že Linshof sídlí ve Vídni, výzkumné a vývojové oddělení je ale s 12 zaměstnanci v německém Hamburgu. Výroba bude probíhat v Číně. Pokud vůbec. Vzhled zařízení i systému, spartánský web výrobce a náhlé zjevení vypadají hodně podezřele. A pokud jsem dobře hledal v německém a rakouském firemním rejstříku, žádná firma jménem Linshof v oněch zemích neexistuje.

Na Cnews tedy zůstanete skeptičtí a prozatím budeme Linshof považovat za podvod nebo vtípek. Dokud se do obchodů nedostanou skutečná zařízení, nemáme jim důvod věřit.

via Notebook Check

Ohodnoťte tento článek!