Linus Torvalds, otec Linuxu, u počítače nesedí, ani nestojí, ale chodí [video]

0

Většina z vás asi u počítače sedí. Někteří, jako třeba Robert Vlach, raději pracují vestoje. Tvůrce Linuxu ale při práci na počítači chodí. Koupil vysoký stůl, běžecký pás a na něm nastavil rychlost 1,6 km/h. V rychlejším tempu už prý nedokáže přesně pohybovat myší, takže mu vyhovuje onen „zombie styl“.

Linus Torvalds vpustil kameru do své pracovny, aby mohl natočit další video pro kanál The Linux Foundation. V něm také ukázal, že na běžném stole má nepořádek stejně jako všichni ostatní, možná ještě větší. Nepoužívané staré disky a komponenty, které nevyhodí, protože je moc líný. Zaujal ale 3D tiskárnou MakerBot Replicator 2X, se kterou si teď hraje, a potápěčskou výbavou, protože voda je jeho koníčkem.

 

Na videu mimo jiné prozradil, že dříve mu vyhovovala práce v noci, ale kvůli dětem se musel přepnout do denního režimu. A co je jeho nejdůležitější pracovní nástroj? Webový prohlížeč a terminál. V prvním vyřizuje e-maily, ve druhém spravuje kódy. Jo a na krbu má sbírku tučňáků, které mu posílají fanoušci.

via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Len aby to nebola nakoniec dvojsecna zbran i pre Asus. Iste, ich monitory sa stanu tymto zaujimavejsie pre majitelov GeForce, ale kazdy co ma v PC AMD si povie – naco mam priplacat za G-Sync cip, ked mi je uplne k nicomu?

  2. Ešte by som doplnil, že všetky Kepler GeForce G-sync nepodporujú. Nvidia hovorí o GTX650Ti Boost a silnejších kartách. Teda to vyzerá, že GPU GK106, 104 a 110, ale ešte ostáva vo vzduchu visieť GTX650 Ti bez boostu.

  3. Na rovinu – g-sync, nebo jeho obdoba měla přijít před deseti roky, co se objevily cenově dostupné LCD (cenově dostupné tehdy znamenalo 10k a více). Tedy ve chvíli, kdy klasický refresh přestal dávat smysl. Teď je dost pozdě. Navíc si nejsem jistý, jestli to funguje jen jako omezení přenášených dat nebo to dokáže nový snímek vykreslit třeba za 2,4-násobek maximální frekvence LCD.