Live Messenger v číslech: 9 miliard zpráv denně

0

Ačkoli v České republice prozatím Windows Live Messenger není tak populární, jako kupříkladu konkurenční ICQ, z globálního hlediska se jedná o jeden z nejpoužívanějších komunikačních nástrojů, u kterého údajně uživatelé stráví v průměru 9,4 % celkového času na internetu (celkem asi sto šedesát tři miliard minut).

Přes sto třicet miliónů uživatelů se přihlásí každý den, což tvoří asi 40 % celkového počtu aktivních uživatelů, jejichž počet přesahuje tři sta miliónů. Dopomáhá k tomu také dostupnost aplikace na 76 různých trzích v 48 jazykových mutacích.

Každý den přes Windows Live Messenger proběhne asi jeden a půl miliardy konverzací, během nichž se přepošle více jak devět miliard zpráv. Během největšího vytížení sítě je najednou připojeno asi čtyřicet miliónů uživatelů.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Stejne jako v pripade Windows Genuine Advantage Notification bude stacit neklikat hned na Instalovat aktualizace, ale prohlednout si seznam aktualizaci a tuhle jednu odmitnout. Tim nechci nikoho k nicemu navadet, pouze konstatuji fakt. Mozna by mel M$ tuhle vec do Windows natlacit nejak progresivneji 🙂