Live View v Mapách Google zpřesňuje lokalizaci. V Praze ukáže důležité body

1

Kromě tradiční navigace Mapy od Googlu umožňují, abyste se navigovali foťákem. Lépe řečeno fotoaparátem ve smartphonu míříte na své okolí a aplikace vyhodnocuje, kde se právě nacházíte a ukazuje, kudy máte pokračovat. Mapy se tedy v režimu Live View opírají o rozšířenou realitu. To se nejlépe hodí na komplikovaných místech, typicky se jedná o velké křižovatky.

Existuje ovšem omezení. Google musí dané lokace dobře znát, aby vás jimi dokázal provést. Live View je nabízeno na místech, jež nafotil (a pokrývá je tedy funkcí Street View). Pro tento typ navigace si připravil pár novinek. Za prvé na obrazovce telefonu uvidíte vyznačené významné body, které vám pomohu se zorientovat. Půjde např. o důležité budovy. Uvidíte rovněž, jak jste od nich daleko. Kdy? Prý brzy. Praha bude patřit k prvním 25 městům globálně, kde se budou významné body ukazovat.

Live View budete moct využít rovněž v situacích, kdy primárně cestujete hromadnými dopravními prostředky. Jestliže část cesty zahrnuje chůzi, budete smět mobil namířit před sebe a navigace vám na obrazovce naznačí, kudy dál. Mimo domácí zařízení značky Pixel se začne rozšiřovat funkce pro sdílení polohy, jež využívá Live View. Výrazně při snímání okolí zpřesňuje navigace v případech, kdy se s někým hledáte.

Live View zobrazí důležitá místa během navigace. V Česku nejdříve jen v Praze Zdroj: Google / blog The Keyword

Google tvrdí, že aby uvedená vylepšení Live View mohl zrealizovat, potřeboval zpřesnit zjišťování polohy. Mapy Google díky využití strojového učení spolu s porozuměním umění topografie berou v potaz výšku.

Zdroj: blog The Keyword

Live View v Mapách Google zpřesňuje lokalizaci. V Praze ukáže důležité body
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

1 komentář

  1. Když si někdy výjimečně pustím na PC Mapy Google, nestačím se divit, co označují za body zájmu. Kdyby tam nebyly žádné, bylo by líp, ale ono je to jedno, stejně je v nich naše město v podstatě jednolitá plocha. Proč je někdo používá? Já si v nich hledám golfová hřiště turnajů PGA, ale jen se sebezapřením.