Lix Pen: Nejmenší ruční 3D „tiskárna“ už konečně vypadá jako propiska

0

Před týdnem jste si u nás mohli přečíst recenzi pera 3Doodler, první opravdu malé „tiskárny“, která z filamentu tvoří objekty, které sami nakreslíte. Stejný nápad rozvinula společnost Lix, jejíž pero už konečně vypadá jako propiska a ne erotická pomůcka. Už brzy vtrhne na Kickstarter.

Lix Pen měří 164 mm a jeho průměr je 14 mm. Peru stačí k napájení pouze USB. Tělo je vyrobeno z hliníku, obsahuje signalizační diody a dvě tlačítka pro ovládání rychlosti. Hrot zahřívá filament na teplotu 200 °C. Jako náplň poslouží vlákna PLA i ABS.

3D pero se na Kickstarteru objeví v průběhu příštího týdne. Cena se vyšplhá na 140 dolarů, ale ti nejrychlejší backeři jej mohou mít za 70 dolarů. Firma bude prodávat i repliku v podobě kuličkového pera, ta stojí 60 dolarů, první fanoušci si jej budou moci koupit za 40 dolarů.

 

Jak už zaznělo v Radkově recenzi, nejde o skutečnou tiskárnu, které předložíte 3D model vytvořený v CADu a počkáte si pár hodin na jeho zhotovení. Lix Pen i 3Doodler mají blíže k tavicí pistoli, která se používá k lepení. S Lix Penem nevytvoříte chybějící kostku lega, ale můžete pomocí něho vyrobit originální hračku, přívěšek a jinou bižuterii.

 

 

Zdroj: Lix

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. U všech těch adres a aliasů bych očekával jednu zásadní funkci. Tou jest změna zobrazovaného jména u odeslaných mailů z různých adres. Co když chci někomu psát pod více jmény, z jedné schránky a být tak zcela nenápadný? Zrovna tady mám smůlu. A stejně je to i u adres které přidám z jiných služeb. Nebo je tomu jinak?