Logitech G300: konečně herní myš i pro leváky

0

Je tomu již několik let, co Logitech bez náhrady stáhl z trhu G3, jedinou herní myš ve své nabídce, která nebyla tvarovaná speciálně pro praváky. Je mi jasné, že devět z deseti lidí to zase tolik netlačí. G3 Laser Mouse ale navazovala na řadu myši Logitech Wheel Mouse klasického symetrického tvaru. Na rozdíl od moderních herních a „ergonomických“ myší je tvar G3 a jejích předchůdců univerzální a nepříliš komplikovaný, což umožňuje různé způsoby uchopení a přehmátnutí v okamžiku, kdy máte pocit, že se vám drží nepohodlně. U myší s rádobyergonomickými prolisy a žlábky pro prsty, jejichž tvar kopíruje prsty nějak „přirozeně“ nakrčené ruky, něco podobného není možné. Oproti většině myší z řady G a vůbec herních byla G3 také menší, takže se dala držet jen konečky prstů, zatímco do myší typu MX518 musí ruka „zalehnout“. Právě z těchto důvodů si ji vedle leváků oblíbil i leckterý pravák.

logitech g300 gaming mouse-0001 logitech g300 gaming mouse-0002

Uvést dnes podobně prostinkou myš s tvarem blízkým čínským kancelářským krysám s cenou pohybující se v řádech desítek korun a zároveň přesvědčit zákazníky, že nabízí něco navíc, za co si stojí připlatit, by asi nebylo nic jednoduchého.  Proto se i nová G3 drží zajetého trendu futuristického tvaru, výrazných prolisů, pogumovaných plošek pro prsty, pouťových světel po stranách s nastavitelnou barvou podsvícení nebo obrovského množství tlačítek. S osvědčenou G3 má společného alespoň to, že je symetrická, pročež bude s velkou pravděpodobností populární mezi leváky, a její rozměry a velikost umožňuje pohodlný úchop i lidem s menší a střední rukou. Jedinci s větší rukou ji mohou také držet pouze konečky prstů.

logitech g300 gaming mouse-0010

Výbava je na svou kategorii standardní. Myš má optický (nikoliv laserový!) senzor s rozlišením 2500 DPI fungující na široké škále povrchů. Má vlastní paměť na profily, díky níž lze na tlačítka naprogramovat makra, která budou fungovat i bez ovladačů. S nainstalovaným Gaming Software ale získáte navíc možnost přiřadit ke každé hře vlastní profil a automaticky na něj přepínat při detekci jejího spuštění.

logitech g300 gaming mouse-0011

Ke každému z profilů lze přiřadit jednu ze sedmi barev podsvícení indikátoru (nebo jej zcela vypnout).

logitech g300 gaming mouse-0006logitech g300 gaming mouse-0007logitech g300 gaming mouse-0008

Není cílená na konkrétní skupinu hráčů, ale je jakýmsi kompromisem, se kterým by měli být spokojení všichni – hráčům MMO nabízí nadstandardních devět programovatelných tlačítek, hráčům FPS vyšší přesnost, a kompaktní a komfortní tvar pro hodiny hraní.

logitech g300 gaming mouse-0004 logitech g300 gaming mouse-0005

 

Šlak by mě ale trefil, když si pak na blogu Logitechu přečtu odpověď senior global product marketing manažera (to už je prakticky česky, že ano?) Chrise Pate na otázku, proč umístili optický senzor mimo střed: „Šlo o konstrukční rozhodnutí, které mělo zajistit, aby indikátory profilů (myšleny ony svítící proužky po stranách, pozn. red) byly podsvícené co nejrovnoměrněji. RGB LED, která zajišťuje jejich podsvícení, je ve středu a světlovodivá konstrukce, která k indikátorům přivádí světlo, zabírá velkou část vnitřku myši.“ Na to navazující dotaz na jinak sympatickou myš s praštěnou pozicí senzoru to alespoň částečně vysvětluje: „Rozumíme, že ne každý je nadšený z věcí, jako je svítící indikátor profilu, ale je to vlastnost, kterou vyžadovalo mnoho našich zákazníků.“

logitech g300 gaming mouse-0010

Sám jsem nikdy dlouhodobě myš se senzorem umístěným mimo střed nepoužíval, máte-li s nimi zkušenosti, pozorujete při práci s myší se senzorem mírně na stranu nějaký rozdíl?

logitech g300 gaming mouse-0009

V Evropě se má v prodeji objevit v průběhu září, prodávat se má za 39.99 eur. U nás je doporučená maloobchodní cena 999 Kč, v e-shopech bude tedy pravděpodobně o něco levnější.

Zdroj: Logitech (+blog)

Ohodnoťte tento článek!