Tenké, ale přesto mechanické. Logitech vyrobil své první úzkoprofilové herní klávesnice

2

Švýcarská společost zabývající se počítačovými periferiemi včera představila nové herní klávesnice. Logitech G815 Lightsync a G915 Lightspeed využívají nově vyvinuté mechanické spínače označení jako GL, které mají poloviční výšku kláves oproti dřívějším Romer-G.

Romer-G měly celkovou dráhu 3,2 mm a aktivační pak 1,5 mm. U GL jsou tyto hodnoty na 3 mm, resp. 1,5 mm. Aktivační dráha obou je tedy stejná, takže by se charakteristika psaní neměla tolik lišit, jako naznačuje zmenšená velikost. GL budou k dispozici v provedení clicky, tactile a linear.

Nízkoprofilové spínače před rokem představil i pionýr oboru, společnost Cherry. Její MX Low Profile RED pracuje s dráhou 1,2 až 3,2 mm, později přibyl ještě rychlejší MX Low Profile Speed, kde aktivační dráha začíná již na 1 mm. V obou případech je o neklikací lineární mechaniky.

Ale zpět k Logitechu. Obě nové klávesnice můžeme považovat za dvojčata. Jsou stejné velké, mají totožné funkce i design, liší se jen v tom, že model G815 se připojuje výhradně kabelem (jedno USB pro klávesnici, druhé průchozí) a G915 je bezdrátový využívající Bluetooth nebo firemní rádiové spojení Lightspeed s 1ms odezvou. Volitelně se ale dá připojit i přes USB. Logitech slibuje výdrž až 135 dní s vypnutým a 12 dní se zapnutým podsvícením.

TIP: SteelSeries slibuje revoluční mechanickou klávesnici. Lze na ní nastavit citlivost

Podsvícení obou modelů samozřejmě využívá programovatelné RGB diody, jejichž jas a barevné schéma lze upravovat v dodávaném programu pro Windows a macOS. Do paměti klávesnice lze uložit dva profily podsvícení a tři profily pěti makro kláves nacházejících se na levém okraji. Nad F klávesami je osm multimediální tlačítek a dvě diody. Ta pro Num Lock tradičně chybí. Na pravém okraji je pak ještě rolovací váleček. Celková výška klávesnice je jen 22 mm.

Logitech již na svém webu spustil předobjednávky. Model G815 stojí 5499 Kč, G915 pak 6899 Kč.

Zdroj: Logitech

Tenké, ale přesto mechanické. Logitech vyrobil své první úzkoprofilové herní klávesnice
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE