Logitech posiluje. Za 117 milionů dolarů kupuje známého výrobce mikrofonů

0
Blue Yeti
Blue Yeti

Švýcarská společnost známá výrobou počítačových periferií zažila další úspěšné čtvrtletí, když od dubna do června utržila 608 milionů dolarů (15% meziroční růst) a skončila v provozním zisku 32 milionů (3% růst). Do budoucna si Logitech slibuje ještě lepší výsledky.

Firma totiž oznámila, že za 117 milionů dolarů kupuje americkou společnost Blue Microphones. Ta navzdory názvu prodává i sluchátka pro audiofily. Proslavila se svými mikrofony, které vyrábí již od roku 1995. V nabídce má špičkové studiové modely, ale v posledních letech je o Blue slyšet hlavně v souvislosti se Snowbally a Yeti, což jsou poloprofi mikrofony do USB, které hodně využívají podcasteři, youtubeři, herní streameři nebo hudebníci.

Logitech kupuje Blue
Logitech kupuje Blue

Specializované mikrofony v nabídce Logitechu dosud chyběly a logicky doplní portfolio. Firma prodává myši, klávesnice, sluchátka, reproduktory, webkamery a všemožné herní periferie.

TIP: Nechcete myš ani touchpad? Logitech po sedmi letech uvedl nový trackball

Odchod by měl být dokončen ještě v srpnu. Značka Blue akvizici přežije. Logitech nemá ve zvyku vše integrovat pod svá křídla. Poslední akvizice, ve kterých získal hromadu zvukové výbavy, ať už jde o Jaybird, Ultimate Ears nebo Astro Gaming, rovněž nechal fungovat nezávisle.

TIP: Logitech nasadil klávesnici korunku. Přinese nové možnosti ovládání

Ohodnoťte tento článek!