Logitech Notebook Kit mk605: pohodlí desktopu

0

V Logitechu nemyslí jen na majitele stolních počítačů, ale i také na uživatele notebooků. V nabídce má velké množství zajímavého příslušenství – jednou znejzajímavějších novinek je set pro přestavbu notebooku na stolní počítač. Ano, zní to podivně. Celý nápad spočívá v šikmém stojánku, do kterého usadíte svůj notebook, tím se displej i malého minibooku dostane blízko úrovni očí. Po zapojení USB transmiteru do notebooku se s ním spojí i klávesnice a myš, které jsou součástí tohoto setu.

Stojánek má možnost nastavit zkosení a regulovat tak výšku umístění displeje notebooku v několika krocích. Díky tomu jej můžete použít pro všechny přenosné počítače – od nejmenších 10″ minibooků až po 15,6″ modely, jak uvádí výrobce v návodu. V praxi jsme vyzkoušeli, že stojan bez problémů udržel i 17,3″ notebook Samsung. Ten je však výjimečný v tom, že i přes svoji velikost je jeho hmotnost pouhých 2,84 kg. Pokud tedy budete uvažovat o použití pro větší než výrobcem doporučený stroj, určitě si jej vezměte s sebou do obchodu na vyzkoušení. Stojánek má v základně tři gumové nožky, z toho dvě v předu a jednu vzadu. Ta je šikovně opatřena otočným mechanismem – můžete tak lehce natáčet celý stojánek i s notebookem jak potřebujete. Pevné usazení notebooku zajistí dvě výklopné zarážky s pogumováním ve spodní části stojanu. Ocenili jsem také háčky umístěné v zadní části, které pomáhají s organizací případných kabelů.

Zbytek je klasika

Klávesnice K340 je plnohodnotná s nízkozdvihovými klávesami a numerickým blokem.  Chod kláves má příjemný krok a velmi dobrou odezvu a celý blok kláves je pevný bez náznaků prohýbání. Je vybavena funkčními klávesami pro ovládání přehrávače (WMP je standardem, spolupracuja ale i s dalšími přehrávači), jasu či hlasitosti, usínání či vypnutí počítače. V kompletu najdete také vynikající myš M505, kterou už jsme v Extra PC testovali samostatně. Jedná se o menší model notebookového typu s laserovým snímačem. Její stavba je symetrická, ovládání potvrzovacích kláves spolehlivé s čitelnou odezvou a to i pro větší dlaň s dlouhými prsty. Obě periferie můžete koupit také samostatně nebo ve výhodném setu dohromady. V této sadě jsou však všechny tři díly barevně sladěny.

Notebookový set rozhodně doporučujeme pro každého, kdo používá notebook v domácích či kancelářských podmínkách pro dlouhodobou práci i psaní dlouhých textů. Kromě většího pohodlí pomůžete také svému zdraví – nebudete namáhat záda neustálým k nízko položenému displeji notebooku. Cena setu, která na internetu začíná od dvou tisíc korun s daní není sice zrovna nízká, ale za kvalitní klávesnici a myš s bezdrátovým spojením a šikovným stojanem pro notebook je to částka zcela odpovídající.

Logitech Notebook Kit mk605: pohodlí desktopu
Ohodnoťte tento článek!