Logitech představil bezdrátovou myš, u níž nebudete muset řešit nabíjení

2
Logitech Powerplay

Před dvěma týdny jste si mohli přečíst o nové myši a podložce od Corsairu, která nabízí bezdrátové Qi nabíjení. Logitech má odpověď. Zatímco u Corsairu slouží k nabíjení malé místo v rohu podložky, kam myš zaparkujete, u Logitechu je aktivní celá plocha (320 × 275 mm) a nabíjí se nepřerušovaně i při prudkém pohybu myši. Je to ostatně technologie určená pro hráče.

Firma ji nazvala Powerplay a pracovala na ní čtyři roky. Signál se předává pomocí magnetické rezonance na rozdíl od indukce u Corsairu. Podložka se zapojí do počítače pomocí jednoho USB. Napájí anténu, RGB diody, ale zároveň slouží i pro bezdrátové připojení myši, takže není třeba používat další přijímač.

Logitech Powerplay se bude prodávat v srpnu za 100 dolarů. V ceně je základna s kabelem, dvojice vyměnitelných povrchů (měkký a tvrdý) a modul Powercore, který se zapojí do myši, jež se bude bezdrátově nabíjet. Má tvar malého puku a v myších nahradí 10g závaží.

Výrobce na konci června uvede hned dva kompatibilní herní hlodavce, nástupce G900 a G403 s názvy G903 a G703. Prodávat se budou za 150 a 100 dolarů. Mají mimochodem nové spínače, u kterých Logitech slibuje výdrž minimálně 50 milionů kliknutí (doteď garantoval 20 milionů).

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Jestli na to budou dobré reference a nebude tam nějaká velká poruchovost, tak až se mi zas rozbije myš, budu o takovéto možná uvažovat.
    Aktuálně mám bezdrátovej Trust s 2xAA nabíjecíma, protože jsem měl blbý zkušenosti s vestavěným akumulátorem a sice vyměňuju tak jednou za 2měsíce a ještě většinou zahlásí dost dopředu aby mi to nekleklo během hry, ale když jde technika dál, tak dobrá zpráva. 😀