Logitech Pure-Fi Anytime: budík a repro pro iPhone

0

Logitech je známý řadou příslušenství pro mobilní telefony iPhone a hudební přehrávače iPod. Mezi novinky patří externí reproduktory kombinované s rádiem a budíkem Pure-Fi Anytime. Reproduktory mají oproti modelům Pure-Fi Express nebo Pure-Fi Anywhere kompaktní rozměry, takže nebudou překážet ani na nočním stolku, kam jsou podle mého názoru především určeny. Tomu odpovídá i lesklý černý povrch, který má vzbuzovat luxusní dojem. Hodně se ale špiní, takže neustále bude čistit otisky prstů.

Zboku má Pure-Fi tvar zkoseného obdélníku, přední strana je vykrojená s místem pro vložení iPhonu nebo iPodu, zadní strana má pak malou kapsu na zasunutí malého dálkového ovládání. Na horní straně jsou pak ovládací tlačítka, která přesně kopírují ta na dálkovém ovládání. Navíc tu je pouze tlačítko pro nastavení digitálních hodin a intenzity podsvícení, chybí ale play. Zajímavostí je bezesporu snímač pohybu – pokud nad Pure-Fi mávnete rukou, rozsvítí se ovládací tlačítka, abyste se na ně potmě trefili. Mávnutím také odložíte buzení, pokud vám právě halasí u ucha (interval lze měnit od 5 do 120 minut).

Freddy Mercury by se divil

Po vložení přehrávače se zapnou externí reproduktory, vstup se přepne na iPod a Pure-Fi může začít hrát. Fungují tlačítka pro pohyb vpřed a zpět, play a pauza plus ovládání hlasitostí. iPhone nebo iPod samozřejmě můžete i nadále ovládat pomocí dotykového displeje nebo ovládacích prvků. Na displeji je standardně vidět čas, případně jeden ze dvou budíků, když si jej nastavujete, nebo když vás budí. Pokud vám nevyhovuje klasické pípání, můžete si nastavit buzení rádiem nebo iPhonem.

Reproduktory hrají poněkud dutě, uměle. I když jsou vzadu malé bassreflexy, basy reprodukuje Pure-Fi jen velmi ztěžka a jaksi udýchaně. Nenáročným posluchačům ale bude zvuk vyhovovat, je to násobně lepší, než vestavěný repráček v iPhonu. Hlasitost reproduktorů je velmi vysoká, umí být ale velmi tiché, aby v ložnici při usínání nerušily. A pokud vám iPhone nebo iPod nestačí, můžete si pustit rádio – FM anténa je součástí balení. Funkce jako RDS či automatické ladění zde sice nenajdete, ale můžete si uložit tři stanice.

Plno funkcí, vysoká cena

Pure-Fi Anytime je rozhodně zajímavé zařízení, které rozšiřuje funkce běžného budíku na možnosti přehrávače hudby a rádio. Současně je vložený iPhone nebo iPod dobíjen, takže se nemusíte bát, že by vám druhý den došla šťáva. Devítivoltová baterie pak zajistí buzení i bez externího napájení, ale jen vestavěným pípákem. Pure-Fi může navíc fungovat i jako zesilovač pro externí zdroj zvuku, pokud k němu chcete připojit jiný MP3 přehrávač. Zkrátka docela univerzální přístroj.

Informace

Logitech Pure-Fi Anytime
cena cca 1 300 korun
zdroj Logitech (web)

Parametry

stereo reproduktory; konektor pro iPod a iPhone (všechny modely, redukce v balení), další vstup 3.5 mm jack; budík, rádio, dálkové ovládání, podsvícené ovládací prvky, monochromatický displej; obsah balení Logitech Pure-Fi Anytime, AC adaptér, dálkový ovladač, oddělitelná AM anténa, univerzální dokovací adaptéry, rychlá uživatelská příručka, uživatelský manuál

Plusy a mínusy

+ dobíjí vložený telefon nebo přehrávač
+ dálkové ovládání
+ pohybový senzor

– nemá video výstup pro iPod
– nelze použít pro synchronizaci s počítačem
– průměrný zvuk

Logitech Pure-Fi Anytime: budík a repro pro iPhone
Ohodnoťte tento článek!