LOH 2012: 7+1 zpravodajských webů s olympijským obsahem

0

Nejnovější zprávy z Olympiády

Připravili jsme si pro vás souhrn těch nejzajímavějších zpravodajských webů, které informují o právě probíhajících Letních olympijských hrách v Londýně. O možném sledování přenosů vás již informoval kolega Lukáš Václavík, my se tedy nyní budeme věnovat pouze starému dobrému textu.

Seznam magazínů

london2012.com

Ovládáte-li angličtinu a rádi byste měli nejnovější informace ihned po ruce, zavítejte na oficiální web LOH 2012. Naleznete tam doslova vše, co by vás na olympiádě mohlo zajímat: nechybí přehledný program, aktuální statistika medailistů, krátké novinky přímo z centra dění nebo také galerie s fotografiemi. Prezentace dále nabízí možnosti rezervace vstupenek, internetový obchod se suvenýry nebo překvapivě podrobné profily všech olympioniků.

olympic.cz

Český olympijský výbor si dal se svým webem záležet, najdete na něm totiž v podstatě vše, co se týká české výpravy. Krátké články, seznam sportovců, průběžné výsledky Čechů, to vše spolu s možností objednat vstupenky vytváří poměrně solidní základ. Nepotěší však velmi chudá fotogalerie, ani videogalerie na tom není o moc lépe. Chybějící program také nepotěší.

Navzdory nedostatkům se ale i tak jedná o zdroj číslo jedna, stránky jsou aktualizovány mnohokrát denně.

ceskatelevize.cz/loh

Česká televize se pro Hry vytáhla s těžkým kalibrem v podobě až 10 živých přenosů, potěšující je, že ani textové zpravodajství vůbec nezaostává. Nové články jsou přidávány pravidelně a nechybí přehled živých přenosů – tipy na události či provedení programu si nezadají s oficiální britskou verzí. Příjemným překvapením je relativně bohatá sekce Historie, kde se dozvíte střípky z olympiád minulých. ČT také nabízí komentáře odborníků.

aktualne.cz

Na poměrně krkolomné adrese sport.aktualne.centrum.cz/olympiada-londyn-2012/ naleznete olympijské zpravodajství jednoho z nejoblíbenějších webů v ČR. Redaktoři se rozhodli do stránky zakomponovat program, přehled účastníků s českým pasem, fotogalerii a také pochopitelně články. Aktuálně.cz si také dalo práci s některými textovými přenosy, které se vám také můžou hodit.

oh.idnes.cz

Mladá fronta nemůže v našem přehledu chybět, zpracování je také velmi slušné. Program, český tým či textový přenos jsme tu měli, iDnes.cz ale také nabízí přehled informací k jednotlivým sportům. Zajímá-li vás co se odehrálo ve vašem oblíbeném sportu, lepší a dostupnější přehled budete hledat jenom těžko. Snad jenom u ČT byste našli alternativu.

oh.ihned.cz

Redakce Hospodářských novin nabízí de facto to samé, co výše zmíněný iDnes.cz. Výraznou odlišností je tak pouze úvodní stránka, která je provedena ryze obrázkově. Opět také vidíme pohledy do historie, výsledky, program, českou výpravu a další věci.

lidovky.cz

Dokonce i lidovky.cz se nechaly unést olympijskou horečkou, svou prezentaci se jim však povedlo ozvláštnit. Krom obvyklých kategorií vás zaujme integrovaný Twitter se zprávami od sportovců (nejenom českých!) a také občas nějaká anketa, kde můžete vyjádřit svůj názor. Zprávy jsou velice informativní a dobře napsané, nechybí ani komentáře osobností a názory odborníků.

A na závěr Google

Zkusili jste si zadat do vyhledávacího pole na Google.com frázi „loh 2012“? Pokud ne, určitě neváhejte, Google vám totiž ihned naservíruje program a medailovou statistiku v pravém sloupci. Přes tlačítko „Sledovat živě“ nahoře se dostanete pohodlně na stránky třeba České televize, odtud se pak jistě sami dokážete dostat až k živým přenosům.

To bychom měli přehled těch nejdůležitějších zpravodajských webů. Nezapomeňte také na naše předchozí články týkající se právě probíhajících Letních olypmijských her, stáhněte si do mobilů aplikace či koukejte na klání online

Ohodnoťte tento článek!