„Lokální“ virtuál Startel se otevřel veřejnosti a představil dva nové tarify

0

Začátkem července jsme vám na Cnews představili nového virtuálního operátora, který byl netradiční tím, že cílil pouze na stávající zákazníky společnosti Starnet. Ta v Jihočeském kraji a na Vysočině nabízí internetové připojení přes optiku a Wi-Fi. První mobilní služba Startel přinesla jen základní tarif bez volných jednotek. Dva nové, které si už může objednat i nový zákazník, už ale volné minuty i SMS obsahují. Startel hostuje v síti T-Mobilu skrz GTS, proto jsou tarify podobné jako u konkurence.

  Starnet Volám málo Volám hodně
paušál 29 Kč 99 Kč 199 Kč
volné minuty 50 100
volání do ostatních sítí 1,49 Kč 1,49 Kč 1,39 Kč
volání do vlastní sítě 0,49 Kč 0,49 Kč 0,49 Kč
volné SMS 50
SMS do všech sítí 1,49 Kč 1,49 Kč 1,49 Kč
MMS 4 Kč 4 Kč 4 Kč

Volám málo přidává 50 minut do všech sítí a stojí 99 Kč. Tarif Volám hodně má 100 minut, 50 volných SMS a také o deset haléřů nižší minutovou sazbu do ostatních sítí. Ta je u Startelu běžně 1,49 Kč. SMS stojí také 1,49 Kč. Tarify jsou výhodné, hlavně pokud dostanete ke Startelu celou rodinu a známé. Pak stojí minuta hovoru jen 0,49 Kč. Dojem kazí minutová (60+60) tarifikace, která kratší volání zbytečně prodraží.

Datové nadšence Startel neuspokojí. V nabídce jsou zatím jen tři balíčky: 50, 100 a 200 MB za 39, 69 a 129 Kč. Po vyčerpání nedojde ke zpomalení rychlosti, ale rovnou odpojení internetu. Pak musíte čekat do dalšího zúčtovacího období, nebo balíček přikoupit.

 

Startel si zaslouží pochvalu na přehledný web a ceník, který navíc nezatajuje různé poplatky. Díky tomu se hned dozvíte, že se smlouva uzavírá na dobu neurčitou, ale s tříměsíční výpovědní lhůtou. Nová SIM stojí 99 Kč, přenos čísla odjinud dalších 99 Kč. Pokud byste však v prvních 12 měsících prchli s číslem jinam, operátor si řekne o dalších 201 Kč. Zaslání karty poštou stojí 99 Kč, ale kartu je možné vyzvednou i na místě: v Českých Budějovicích, Dačicích, Písku a Týně nad Vltavou. Další pobočky chce Startel zřídit i v ostatních koutech republiky.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ruiz to bola katastrofa pre AMD.  Jerry Sanders to bola Legenda, ten dokázal s Intelom držať krok a len čas ukáže, či sa mu Rory Read dokáže vyrovnať. Read si uvedomuje okolitý vývoj oveľa viac ako tý dvaja predchodcovia pred ním, a už isto kutí niečo dobré na ARM architektúre…však načo pchať do mobilov „žravejšiu“ x86 architektúru, keď tam dobre funguje kombinácia ARM + Android a hlavne má dominanciu. nVidia si to uvedomila o dosť skôr (Huang je vizionár, sa musí uznať), takže bude ťažké ju dohnať. A pokus Intelu s ATOMom sa dostať do mobilov sa mi zdá ako zúfalí pokus…skôr je to odmietanie pravdy..priznať, že jeho x86 nieje liek na všetko.

  2. Tak nevím jestli někteří zaregistrovali, že potom co AMD koupilo ATI a Intel cpal težký prachy do Larrabee, což měla být původně grafická karta, toho nVidii moc nezbývalo. Obě platformy se začaly uzavírat. Intel neposkytl lincenci pro čipsetovou divizi Nvidie a již tak malý podíl AMD na trhu by dva producenty čipsetů neuživil (sebe a nVidii). Nvidia čipsety zrušila a Huang si dal dohromady, že budoucí APU jim bude více a více uzavírat cestu do nových počítačů. Zjistil, že potřebuje ke grafikám i procesor. Závěr byl jasný. Licencovat si ARM.