Lollipop vyrostl dvojnásobně. Android 5.0 už má 3,3% tržní podíl

0

Ještě před měsícem měl Android 5.0 jen 1,6% podíl, začátkem března už dosáhl 3,3% zastoupení. Díky prodeji nových zařízení a aktualizacím těch starších je spolu s KitKatem jediným rostoucím systémem. Android 4.4 si také polepšil o 1,2 bodu.

Statistiky Androidu v březnu 2015
Statistiky Androidu v březnu 2015

Nepočítáme-li celou rodinu Jelly Bean, KitKat je momentálně nejsilnějším Androidem. Nachází se na 40,9 % smartphonů, tabletů a dalších zařízení. Jelly Bean má dohromady 42,6 % (v únoru 44,5 %). Vzhledem ke klesajícímu tempu by pod 40 % mohl klesnout už za měsíc nebo dva.

 

Podíl stařičkého Androidu Froyo se za poslední měsíc vůbec nezměnil. Verze Gingerbread a Ice Cream Sandwich ale shodně přišly o půl bodu. Aktuálně je živých hned osm verzí systému a brzy přibude i devátá. Google je těsně před uvolněním vylepšeného Lollipopu 5.1.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. [AnandTech:] In the meantime, to see whether two really is better than one, I made a quick call to the ultimate authority on all things me: my mother. Her response? “Having two sons was great for getting the yard work done, but I paid for it at the grocery store.” So make of that what you will.

    To se mu povedlo 🙂