Loňský plán Xiaomi překročilo o 25 %. Letos chce prodat 40 mil. smartphonů

0

Lei Jun se na čínské sociální síti Sina Weibo pochlubil, že loni jeho firma úspěšně zdolala stanovené cíle. Xiaomi si pro rok 2013 stanovilo, že chce prodat 15 milionů zařízení. Nakonec to bylo 18,7 milionu s tím, že jen v prosinci zaznamenala více než třímilionové prodeje.

Právě spuštěný web xiaomimobile.cz

Oproti sezóně 2012 se prodeje zvýšily o 160 %. O 150 % pak vyrostly tržby na celkových 5,2 miliardy amerických dolarů. O tom, jestli Xiaomi skončila v zisku, však její šéf mlčí.

Letos chce firma vyrůst znovu více než dvojnásobně. Lei Jun by rád prodal 40 milionů zařízení. To by se mohlo povést, protože Xiaomi chystá mezinárodní expanzi. Pro tento úkol si společnost najala Huga Barru z Googlu, který bude mít na starost globální aktivity. Xiaomi také ohlásilo první oficiální pobočku mimo Čínu, od včerejška působí i v Singapuru. Telefony Xiaomi se přesto prodávají i v jiných koutech světa včetně Česka.

 

Zdroj: Weibo via The Next Web

Loňský plán Xiaomi překročilo o 25 %. Letos chce prodat 40 mil. smartphonů

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Problém je někde jinde, zřejmě tu skoro nikdo nepochopil, o co jde.
    AMD před časem vydalo speciální edici pro OC. Byl to PhenomII TWKR pouze pro rekordy v OC.
    Jelikož nekteří nechtěli rekordy uznat, protože to nebyl “běžně prodávaný procesor”, vyřešila to AMD jinak.
    Jedná se o obdobnou edici, jako TWKR se stejným zaměřením. Pro uznání rekordů se pouze vložil do prodeje, přestože pro běžný prodej ve skutečnosti ani není určen a možná ani sehnat nepůjde.

  2. Tak AMD ma konecne cpu co zvladne taky 5ghz. Jen je skoda, ze tak pozde. Uz 2 roky tu frcime na i7 2600k@5ghz taky a s cenovkou 7tis kc. A myslim ze bude intel stejne vykonnejsi. Moje 2700k@5ghz ma cinebench 11.5 skore 10,05 a zajima me, kolik udela ten 5ghz kousek od AMD. Budou testy?