Los Angeles zastavilo nákup iPadů. Školy mohou volit i Yogu Touch či Surface

0

iPady se ve školství chytly a začaly na ně vznikat aplikace. Dnes se už nejedná o jediné tablety na světě, byť zatím dominanci z historických a kvalitativních důvodů udržují. Školství v Los Angeles si teprve teď začalo všímat, že existují i jiná zařízení. Pozastavilo proto nákupy nových iPadů. Proč je to důležité? Možná právě toto bude bod, kdy Apple začne ztrácet monopolní postavení.

Vedení umožnilo skupině sedmadvaceti středních škol, aby si vybralo ze šesti různých zařízení pro studenty. Školy tak dostanou ty počítače, které jim vyhovují nejvíc. Celková cena projektu nepřekročí 40 milionů dolarů. Je s podivem, že teprve teď někoho napadlo, že jediné zařízení nebude vyhovovat potřebám každého studenta.

 

Loni školská rada bez větší diskuze odhlasovala, že v pilotním programu přidělí 30 milionů na nákup iPadů. Kontrakt s Applem měl časem narůst minimálně na obřích 500 milionů. Nástup iPadů však provázela kontroverze a problémy. Studenti např. našli způsob, jak odstranit filtry, aby na zařízeních směli libovolně surfovat. Nasazení se také brzy začalo opožďovat.

Zajímavé je pro nás to, že nyní mají školy v L. A. šanci koupit třeba chromebooky. Mezi další kandidáty se zařadili Lenovo Yoga Touch, Surface Pro 2 nebo Dell Latitude E7240. Světe div se, zástupci škol byli příjemně překvapeni tím, jaké možnosti jim (hybridní) laptopy nabídnou. Studenti zase mají tradiční klávesnici radši, neboť toho do školy dost napíší.

Zdroj: Los Angeles Times

Ohodnoťte tento článek!