Lov kachen: Samsung a neexistující 4TB disk

0

Reportáž z CeBITového stánku firmy Samsung, kde korejská společnost vystavovala mimo jiné dvouterabajtový pevný disk Spinpoint F6 EcoGreen se dvěma plotnami, už jsme vám přinesli před týdnem. A tak bychom pomýlenou zprávu serveru X-bit labs snad i přešli, jenom kdyby nejmenovaný český web tuto zprávu nepřejal, aniž by se obtěžoval uvést zdroj a k tomu si nepopletl CeBIT s o dva měsíce předcházejícím CES. A tak cítíme povinnost takříkajíc uvést věci na pravou míru.

Na stánku Samsungu je k vidění 4TB disk, hlásá zpráva X-bit labs s nefunkčním odvoláním na Heise.de. Vyrobit HDD se čtyřmi terabajtovými plotnami by samozřejmě bylo možné, ale na stánku Samsungu byste ho hledali marně. Model s označením HN-D201RAE, o němž X-bit labs hovoří, na výstavce byl, je to Spinpoit F6 EcoGreen, ale se dvěma plotnami a tedy kapacitou 2 TB.

Ostatně, vzhledem k problémům s kompatibilitou disků větších než 2,2 TB se staršími počítači se očekává, že se výrobci budou letos spíše držet zpátky a do kapacit větších než 3 TB se příliš nepohrnou. Stejně tak je možné, že plotny s nejvyšší hustotou si výrobci budou šetřit do disků pro notebooky, které jsou přeci jen trochu více ohroženy stále levnějšími SSD.

Ohodnoťte tento článek!