Lucasfilm popírá fámy. Princeznu Leiu nebude ve Star Wars digitálně oživovat

0
Peter Cushing a Carrie Fisher
Peter Cushing a Carrie Fisher (zdroj: Star Wars / Instagram)

Na webu se v posledních týdnech šuškalo, co se stane s postavou princezny Leiy po nedávné nečekané smrti její představitelky Carrie Fisher (více na Edně). Své scény pro nadcházející osmou epizodu Star Wars už měla natočené, takže její případné digitální oživení by se nejspíš týkalo až „devítky“, která přijde do kin v roce 2019.

Studio Lucasfilm, které jinak na fanouškové drby nereaguje, ale jednoznačně řeklo, že nemá v plánu Carrie Fisher do filmu vložit pomocí triků.

Technický problém by to přitom nebyl. V prosincovém prequelu Rogue One: Star Wars Story filmaři digitálně oživili postavu Moffa Tarkina, jehož představitel Peter Cushing zemřel již v roce 1994. V novém filmu měl přitom poměrně velkou roli. Lucasfilm, nebo spíš trikaři z ILM, proto film natočili s postavou a hlasem Guye Henryho a na ní nasadili digitální obličej Cushinga zrekonstruovaný ze starých záběrů.

Něco podobného ostatně učinili i s Carrie Fisher. Ta se objevila v závěru filmu, když získala plány Hvězdy smrti. Fisher zastoupila norská herečka Ingvild Deila, filmaři na ní nasadili obličej Leiy z prvního filmu z roku 1977.

 

Ohodnoťte tento článek!