Lumie 950 a 950 XL se po měsících dočkaly probuzení poklepáním na displej

0

Je to tři čtvrtě roku, co Microsoft oznámil záměr hladové fanoušky a fanynky nakrmit novými vlajkovými loděmi ze stáje Lumia. Lumie 950 a 950 XL nabídly nekompromisní výkon a jako první i nový mobilní operační systém od Microsoftu. Ten se distancoval od předchozího Windows Phonu a v rámci předělávání bylo několik dříve běžných funkcí obětováno s tím, že se postupně vracely.

Předcházející Lumie 930 zase neměla Glance screen, Microsoft – a před ním Nokia – jako by byl nucen se vždy uchýlit ke kompromisu.

Tyto nové drahé přístroje paradoxně neměly základní věc, na kterou jsme byli u většiny dřívějších Lumií zvyklí a které činily předchozí přístroje s dlaždicemi (od Nokie) jiné a nabízely aspoň nějakou přidanou hodnotu. Probuzení zařízení poklepáním na obrazovku sice již není exkluzívním aspektem smartphonů Lumia, tím spíš ale zamrzelo, že funkci neměly Lumia 950 a 950 XL.

Poklepání je velmi návykové a pomáhá šetřit tlačítko na probuzení a uzamknutí telefonu. Dobrá zpráva zní, že se dříve přislíbené funkce dočkáme. Špatná zpráva zní, že jsme na ni museli čekat řadu dlouhých měsíců – a mnozí si ještě počkají. Probuzení zařízení poklepáním na obrazovku se objevilo ve firmwaru 01078.00053.16236.350xx. Ten je podle dostupných informací nyní dostupný pouze na odemčených zařízeních v Rusku a zřejmě ve Švédku a Indii.

Firmware prozatím není distribuován skrze automatické aktualizace. První hlášení říkají, že se na něj dá narazit skrze nástroj Windows Device Recovery Tool. Sami si můžete zkontrolovat, zda je pro vaši Lumii 950 či 950 XL nový firmware dostupný. Kdyby byl a chtěli jste aktualizovat přes zmíněný nástroj, počítejte s tím, že budou data ve smartphonu odstraněna. Proto nejprve zálohujte. Nebo vyčkejte na oficiální širokou distribuci.

Připomínám, že firmware není distribuován volně jako systémové aktualizace. Aktualizace operačního systému jsou ve Windows 10 Mobile získávány brzy po vydání, protože nad nimi operátoři nemají kontrolu. Operátoři a výrobci však mají nadále kontrolu nad firmwarem, který je přizpůsobený konkrétnímu modelu. Proto může distribuce firmwaru trvat delší dobu.

Zdroj: Windows Central | MSPoweruser

Lumie 950 a 950 XL se po měsících dočkaly probuzení poklepáním na displej

Ohodnoťte tento článek!