Lumie dostávají WP 8.1 a software Cyan. Jsou novinky dostupné pro váš model?

0

Microsoft včera večer potvrdil, že majitelé Lumií z generace Windows Phone 8 se mohou začít radovat. Byla totiž oficiálně zahájena distribuce Windows Phone 8.1 a také softwaru Lumia Cyan. Co přináší operační systém za novinky, o tom jsme už psali. Telefony od Nokie ale vždycky měly přidanou hodnotu v dodatečném softwaru.

Před instalací se ujistěte, že máte akumulátor nabitý aspoň na 50 % a na úložišti alespoň 1,5 GB volného místa. Instalace by měla být hotová od 15 do 30 minut, ale může se klidně protáhnout až na dvě hodiny.

Jednak šlo o programy, jednak o užitečné funkce. V softwaru Cyan se těšte na upravené aplikace pro fotografování, Creative StudioStoryteller. První jmenovaná rozhraní zjednodušila, abyste měli snadný přístup ke sdílení a úpravě fotek. Přibližování už zachová plné rozlišení, takže vizuálně nedojde k umělé degradaci kvality fotografie v momentálním zobrazení.

V telefonu s Cyanem objevíte uzel pro připojená zařízení. Což se může hodit, když dneska s telefonem spojujeme bezdrátově kdejaký přívěsek ke klíčům. Všichni, kdo vlastní Lumii 520, 525, 620 nebo 720 dostanou automaticky novou licenci pro navigaci, která povýší z Here Drive na globální Here Drive+.

Jedno specifikum se váže k Lumii 1520. S Cyanem se zlepší kvalita nahrávaného zvuku, a to díky podpoře technologií Nokia Rich RecordingDolby Digital Plus 5.1. Lepší bude i kvalita fotek, což se projeví hlavně při nedostatku světla. Dále poznáte pestřejší barvy nebo neustálé automatické zaměřování.

 

Je už nový software dostupný pro váš model Lumie? Zjistíte to na stránkách www.nokia.com. V Česku momentálně mohou novinku stahovat majitelé Lumie 625 – jde o varianty z oficiální distribuce a od Vodafonu – nebo Lumie 925, opět prodávané u Vodafonu. Ostatní musí ještě chvíli počkat. Pozitivní však je, že během několika týdnů budou všechny telefony zaktualizované. Tedy, skoro, ehm.

Zdroj: Conversations via ‏@Microsoft_CZ

Ohodnoťte tento článek!