Luxusní Asus P50IJ-SO036X pro pracanty

0

Tchajwanská společnost Asus oznámila uvedení nového 15,6″ notebooku, určeného pro všechny manažery. Nový model dostal poměrně divoký kódový název “P50IJ-SO036X”, jeho parametry poté rozhodně zaujmou.

Začněme nejdříve displejem. Ten disponuje LED podsvícením, jeho již zmíněná úhlopříčka je 15,6″. Spousta uživatelů si jistě bude stěžovat na poměr stran 16:9 a rozlišení 1366 × 768 px, je to však rozlišení moderní a tak se není čemu divit, že Asus jde s dobou. Zajímavá technologie IceCool se postará o udržení teploty notebooku v rozumných mezích, nehrozí tedy popáleniny prstů.

Procesorem byl zvolen 2GHz model Core 2 Duo T5870, kapacita RAM je celé dva gigabajty. Roli grafického akcelerátoru převzalo IGP ze stáje Intel, konkrétně GMA 450M. 250GB pevný disk již dneska není žádné terno, snad v jiných verzích se dočkáme většího úložného prostoru. Z dalších parametrů stojí za zmínku zejména DVD vypalovačka, čtečka karet, 0,3MPx webkamera a Altec Lansing reproduktory. Potěší dodávání s operačním systémem Windows 7 Professional rovnou v 64b verzi.

Dnes představený model P50IJ-SO036X ještě není dostupný na českém trhu, jeho cena se však očekává okolo ‚Ǩ589. Pokud nechcete čekat, hledejte bez kódu za pomlčkou, mi se povedlo nalézt tři modely, které již jsou v našich luzích a hájích dostupné.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!