Lze se vrátit z Windows 10 Pro na edici S? Ano, ale ztratíte všechna data na úložišti

Upgrade je ovšem snazší.

3
Výchozí tapeta ve Windows 10 S (foto: Microsoft)
Výchozí tapeta ve Windows 10 S (foto: Microsoft)

Jedním z prvních počítačů, který obsahuje novou edici Windows, je Surface Laptop představený začátkem května. Jak bylo čerstvě odhaleno, zajímavostí je na něm více. Striktně negativním zjištěním je, že se jedná o zařízení skoro neopravitelné. Může za to design, podle slov redakce iFixit se jedná o „lepidlové monstrum“. To neslyšíme vůbec rádi.

Dalším specifikem je zmíněný Windows 10 S. Zatím je možné z něj bezplatně přejít na Windows 10 Pro. Jak se ale laptopy začaly dostávat do rukou prvním zákaznicím a zákazníkům, začaly se množit dotazy na opačný proces. Je možné se vrátit z edice Pro na edici S? Odpověď je samozřejmě kladná, jen ten proces není tak jednoduchý jako v opačném případě.

Upgrade spočívá v pár klepnutích – můžete jej koupit přímo ve Windows Storu. Přechod na edici S vyžaduje čistou instalaci (pro naše potřeby bychom jej mohli označit za downgrade). Microsoft pro Surface Laptop čerstvě zveřejnil instalační obraz, který má dokonce 9 GB, jak tvrdí MSPoweruser. Tento obraz převedete na instalační flash disk a můžete provést přeinstalaci.

Microsoft Surface LaptopMůžete ovšem také vytvořit vlastní zálohu oddílu předtím, než provedete upgrade na Windows 10 Pro. Znamená to ovšem, že budou ztracena uživatelská data. Své aplikace budete muset nainstalovat znovu.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Když už přišla řeč na iFixit, sežeňte si dokument s českým názvem Zemřít pro design. Bylo by super, kdyby se konzumní společnost zamyslela a tyhle zhovadilosti, jako je Surface Laptop ve vlastním zájmu vůbec nekupovala. Kdo viděl mi dá zapravdu ….

    • Vypadá to zajímavě, díky, podívám se na to. Je fakt, že co jsem se začal zabývat ekologií, přešel jsem k veganství, elektroniku nekupuji novou, dokud stará funguje, nekupuji zbytečnosti, bez kterých se obejdu atd. Bohužel většina lidí jsou bezohledné blbé hovada, kteří drancují vše, jako by nemělo být zítřka a takto ho jednou opravdu nebude a to kvůli blbosti lidí.