M2tech uvedl digitální převodník hiFace Two pro kvalitní zvuk z notebooku

0

M2Tech, společnost známá zejména jako výrobce audio převodníků, uvedla nástupce populárního hiFace DDC (Digital to Digital Conventer). Produkt je určen především pro notebooky – stačí jej připojit do portu USB 2.0, propojit s vaším DA převodníkem koaxiálním kabelem SPDIF, a můžete hrát.

M2tech hiFace Two

Nečiní mu problém vícekanálový zvuk, vzorkovací frekvence 192 KHz ani 24 bitová hloubka. AISO ovladače, obcházející ty v operačním systému, jsou samozřejmostí a fungují kromě Windows i na Macu nebo Linuxu. Pokud si vystačíte s obyčejnými drivery, chová se „klíčenka“ jako Plug and Play – po připojení bude identifikována a ihned připravena k použití.

M2tech hiFace Two

Výrobce se pochlubil technologií, která by měla, pomocí vnitřních oscilátorů, potlačovat jiter. Otázkou ovšem je, zdali opravdu funguje. USB protokol totiž posílá datové rámce o určité frekvenci způsobující silný nízkofrekvenční jiter, kterého je velmi obtížné se zbavit. U většiny DACů (Digital to Analog Conventer) pak způsobuje zkreslení. Proto bude pro majitele stolních PC interní zvuková karta lepší volba.

 

HiFace Two bude dostupný za cenu 298 amerických dolarů ve dvou provedeních koaxiálního výstupu – RCA (cinch) a BNC.

Zdroj: TechPowerUp, M2Tech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář