Madfinger Games uvolnilo svou hru zdarma, protože ji moc lidí ukradlo

0

Žijeme v digitální době se vším, co k tomu patří. Software, licence, poplatky. Pravděpodobně každý z vás se někdy v životě alespoň zamyslel nad cenami některého programu či hry. Než utrácet za hry stovky či tisíce, raději je někde pokoutně stáhnout – zahrajete si tak jako tak, navíc vlastně „ušetříte“.

Cena software byla největším argumentem notorických stahovačů. Částečně tento argument chápu. Často se v internetových diskuzích můžete setkat s názorem, že: „kdyby hra stála stovku, koupím si ji. Za tisícovku si ji můžou nechat“.

 

Tento argument však dostává pořádně na frak – ceny aplikací pro mobilní systémy jen zřídkakdy přesáhnou částku vyšší než zanedbatelnou, poměrně časté speciální akce pak umožňují spoustu kvalitního softwaru získat za symbolický dolar, nebo chcete-li, pár kaček. A krade se dál…

Dead Trigger Na tento systém najela (a dojela) i česká společnost Madfinger Games. Svou hru Dead Trigger pustila do světa skrz Google Play za jediný dolar, dnes ji však zlevnila na nulu. A proč? Místo toho, aby uživatelé investovali pár desetikorun do kvalitní střílečky, raději trávili svůj čas hledáním cracknuté verze.

Sama společnost tak oznámila, že hru raději uvede zadarmo, než aby podporovala piráty v jejich řádění. Paradoxně tak popudila nemalý počet lidí, kteří za hru zaplatili. Svět není fér. Perlička na závěr – hra pro iOS je stále placená, jelikož tento systém prý na piráty příliš netrpí. Kdo by taky kradl, když může nakupovat zadarmo?

Zdroj: TweakTown

Ohodnoťte tento článek!